Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.04.2019

Богослужіння Неділі ваїй очолив Предстоятель УПЦ

001У двонадесяте свято Входу Господнього в Єрусалим богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Шепетівський і Славутський Євсевій, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості монастиря в священному сані. Літію звершив владика Сильвестр. Під час полієлея Блаженніший Владика прочитав молитву на освячення ваїй і окропив усіх святою водою.

Братське всенічне бдіння та Божественну Літургію у Великій церкві очолив благочинний обителі архімандрит Антоній, який в ці дні відзначає день свого монашеського постригу і священицької хіротонії. Особливістю всенічного бдіння на братській службі є не читання, а спів канону свята двома криласами з канонархом.

У саме свято Входу Господнього в Єрусалим, що завжди відзначається в недільний день, Першосвятитель у співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і духовенства звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про події свята Входу Господнього в Єрусалим. Владика продовжив: «Ця подія навчає нас смиренню. Спаситель був Переможцем не народів, не військ, не держав, а Переможцем смерті, яка царювала над усім людством. І Він міг би в’їхати в Єрусалим з великою честю і гідністю, але Він в’їжджає туди на віслюку. Спаситель навчає нас, що ми завжди повинні бути простими і смиренними. Навіть якщо ми зробимо щось велике і славне, ми повинні дотримуватися простоти і смирення.

Нехай Господь Своїм прикладом смирення надихає нас на те, щоб ми у своєму житті були смиренними, були добрими, були простими один з одним, щоб ми любили Бога, щоб ми любили і терпіли один одного. І якщо ми так чинитимемо, ми будемо жити в благословенні Божому, а радість і щастя завжди будуть в нашому серці!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Під час Божественної Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священицьку та дияконську хіротонії.

За Літургією Святих Христових Таїн причащалися парафіяни і численні паломники, які прибули в цей день в Лавру на свято Входу Господнього в Єрусалим.

По завершенні Літургії Першосвятитель Української Православної Церкви освятив гілки ваїй і окропив усіх присутніх в храмі святою водою, подякував архієреям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Освячення верб буде звершуватися на площі перед Успенським собором з 12 до 16 годин дня.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння великі свята освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: