Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.04.2018

«Вони показують нам приклад справжнього християнського подвигу і безстрашного слідування за Христом»

00-4

Напередодні ввечері третього недільного дня після Пасхи всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Шепетівський і Славутський Євсевій, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості обителі в священному сані. Братське всенічне бдіння було відслужено в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських, в якому наступного дня звершив Літургію владика Антоній.

Митрополит Павел в недільний день очолив Божественну Літургію в кафедральному соборі міста Житомира. За Літургією владиці Павлу співслужили: митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, митрополит Вінницький і Барський Симеон, правлячий архієрей Житомирської єпархії митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Городницький Олександр, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Ладиженський Сергій, численне єпархіальне духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до прихожан зі словом проповіді, сказавши: «Господь запевнив Своїх святих апостолів в істинності Воскресіння через апостола Фому. Він показує їм, якою має бути сила віри, сила терпіння, сила перенести всі ті випробування, які тільки можуть трапитися на їхньому шляху. Господь дарує апостолам Свій Божественний мир, про який говорив під час Свого земного служіння. Спочатку учні боялися проповідувати Євангеліє, адже ними опановував страх перед книжниками і фарисеями, перед римськими воїнами і начальниками, але, після Зішестя на них Святого Духа, вони сповнилися тієї благодаті, яка дала їм сили проповідувати і хрестити в ім’я Христове безліч людей. Господь закликає до любові, адже якщо не любити ближнього, то неможливо полюбити і Бога! Саме цієї любові і були сповнені перші християни».

Далі владика Павел розповів про зміст сьогоднішнього апостольського читання, в якому говорилося про рукопокладення семи дияконів, яким було дано доручення займатися справами милосердя. Також Високопреосвященніший Владика розповів про організацію церковної ієрархії, про рукопокладення священиків і єпископів, які мали місце в подальшій історії християнської Церкви.

Особливу увагу приділив митрополит Павел святим Жінкам Мироносицям, праведним Іосифу і Никодиму, яких вшановували в цей недільний день, сказавши наступне: «Вони показують нам приклад справжнього християнського подвигу і безстрашного слідування за Христом. Жінки Мироносиці були біля Іісуса під час Його земної проповіді, вони були разом з Божою Матір’ю і святим апостолом Іоанном Богословом у Хреста. Коли звершилося наше з вами спасіння на Хресті, всі розбіглися, народ стояв осторонь від цієї великої події, і тільки Никодим з Іосифом просять Понтія Пілата віддати тіло Христа Спасителя, щоб звершити поховання Його в новому гробі. І саме святі Жінки Мироносиці, не боячись нічого, прийшли рано вранці в день Воскресіння, щоб помазати тіло Іісуса миром. І до цього дня ми бачимо, як цей подвиг Жінок Мироносиць продовжують жінки в усі часи. Сердечно вітаю всіх жінок з цим урочистим днем, я вітаю вас, тих, які люблять Бога, храм Божий; ви даруєте життя іншим людям і так ревно молитесь. Нехай Господь зміцнить ваші сили, допоможе вам в вашій праці і подвигу, пошле довголіття і наповнить тією благодаттю, яка приведе всіх нас до вічної радості і тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії владика Павел передав митрополиту Никодиму з нагоди його дня тезоіменитства привітання і благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія, після чого від себе і від усіх архіпастирів і священиків, які співслужили, привітав владику Никодима зі святом, продовживши: «Ви є добрий пастир ввіреної Вашому піклуванню пастви. Ви з гідністю несете свій святительський хрест, Ви здобули ту любов, якою безперестанно ділитесь з усіма, хто до Вас приходить, хто просить Вашої поради, хто просто жадає доброго слова і розради. Нехай в ці дні Господь зміцнить Вас, дарує Вам здоров’я, пошле Свою благодать і всесильну допомогу і збереже на многая і благая літа!»

У слові-відповіді митрополит Никодим подякував владиці Павлу за такі теплі слова, всім архієреям, духовенству, які співслужили, і пастві за молитви, за вірність Богу і Його Святій Церкві і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: