Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

25.02.2024

«Смиренна молитва найсильніша»

_DSC9963Соборні богослужіння Неділі про митаря і фарисея в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит святої обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері під час всенічного бдіння вперше в цьому році після читання Євангелія співали покаянні стихири, що нагадують вірним про час Великого посту, що наближається.

Під час пізньої Божественної Літургії Предстоятелю УПЦ співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Ладанський Феодосій, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія Предстоятель Української Православної Церкви пояснив важливість правильної молитви для спасіння.

«Піст і молитва – це основні доброчесності, за допомогою яких людина духовно вдосконалюється і набуває собі подобу Божу, – продовжив Блаженніший Владика Онуфрій. – Сьогодні Свята Церква нагадує нам, якою має бути молитва. Це звернення, бесіда з Богом. Молитва – як дихання для душі, через яке людина отримує Божественну благодать.

Як ми чули в євангельському зачалі, смиренна молитва найсильніша. Усі дари, які ми маємо, вони від Бога, тому дар зобов’язує людину смирятися, бо людина, яка гордиться своїми дарами, привласнює їх собі і стає злочинцем. А людина, яка смиряється, показує, що дари не її, вони Божі. Таким чином людина правильно ставиться до свого Творця, і Бог примножує в такій людині таланти.

Хай допоможе нам Господь навчитися смиренної молитви, яка з’єднує нас із Богом. Тоді ми зможемо сходити сходами духовної досконалості та вмістити в себе дар спасіння!»

Ранню Божественну Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» звершив духівник обителі архімандрит Антоній.

Під час Божественної Літургії підносились особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: