Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

30.04.2023

Священноархімандрит Лаври очолив богослужіння Неділі 3-ї після Пасхи

020Напередодні недільного дня, коли згадується подвиг благовістя і служіння Христу святих Жінок Мироносиць, а також праведних Іосифа Аримафейського і Никодима, богослужіння всенічного бдіння було звершено в кількох храмах Святої Києво-Печерської Лаври.

У храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського всенічну очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

У Хрестовоздвиженському храмі було звершено братське всенічне бдіння.

У сам день свята ранню Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн. За богослужінням співав хор Київських духовних шкіл.

Соборну Літургію недільного дня звершив Предстоятель Української Православної Церкви. Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія Первосвятитель звернувся до віруючих зі словом проповіді. «Святі Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марфа і Марія, Сусанна і святі жінки, а також праведні Іосиф Аримафейський і Никодим є для нас прикладом духовної мудрості, — відзначив Предстоятель УПЦ. — У всі часи християнської Церкви були різноманітні випробування віри, але наші предки все мужньо терпіли.

Що значить зазнати випробування цього віку? Це означає, що вони не можуть відірвати нас від любові Божої. Навіть якщо нас ганьблять і кажуть неправду, але ми повинні терпіти і триматися Бога і жити за священними законами, які вчать нас любити ворогів наших, благословляти тих, хто проклинає, і прощати тих, хто нас ображає.

За молитвами святих, святих апостолів і вірних учнів Христових, пам’ять яких сьогодні святкуємо, нехай допоможе нам Господь бути мужніми у випробуваннях, які Господь попускає нам на землі, не озлоблюватися і не засуджувати нікого, окрім себе самих. Тоді ми сподобимося Божественної благодаті ще в цьому житті і вічного блаженства на Небі з усіма святими, що угодили Богу!».

За богослужінням були звершені дияконська та священицька хіротонії.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, які співслужили, і всіх вірян із недільним днем, усіх жінок із Неділею Жінок Мироносиць, причасників — із прийняттям Тіла і Крові Христових, подякував усім за молитви та призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: