Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.11.2022

Неділя 22-га після П’ятидесятниці. Пам’ять прпп. Никодима і Спиридона Печерських

001Божественну Літургію 22-го недільного дня після великого свята Зішестя Святого Духа на апостолів звершив в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Священноархімандрит обителі Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час соборного богослужіння Предстоятелю Української Православної Церкви співслужив сонм архієреїв, братія та гості монастиря у священному сані.

Після недільного євангельського читання Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з первосвятительським словом, пояснивши чудесну подію вигнання легіону бісів з генісаретського біснуватого.

«У цьому євангельському оповіданні даються відповіді на дуже важливі питання, які можуть хвилювати людину, — продовжив Блаженніший Владика. — По-перше, зображено, що таке гординя, яка є опір Богу. Горда людина — не сильна, але слабка і вразлива. Зухвалість і страх — це властивості гордині. Сильною робить людину благодать Святого Духа. Також ми бачимо, яку владу має демон над людиною. Він не має жодної влади ні над ким. Але через попущення Бога з деяких причин біс іноді торкається людини, щоб вона побачила злу натуру диявола, зненавиділа його і звернулася до Бога. І по-третє, людина, полюбивши земне багатство, відкидає Бога. Це сталося з генісаретськими людьми.

Подивимося і ми на себе, брати і сестри, заглянемо в свою душу, щоб дізнатися, наскільки ми звернені до Бога, чи не відвернули ми від Нього до темних злих духів, порушуючи заповіді. Якщо грішимо, то постараємося звернутися до Бога і творити Його волю. Він дає Свою благодать тому, хто упокорюється. Людина, на якій почиває Святий Дух, сподоблюється вічного блаженства на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та порятунок від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію і всіх віруючих з неділею, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

008Також Літургія, а напередодні ввечері всеношне бдіння були звершені у храмі прпп. Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою. Богослужіння очолив духівник Лаври архімандрит Антоній.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: