Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.10.2022

«Перебуваючи в гармонії з Богом та всім творінням, ми правильно використовуємо свої таланти»

032

Богослужіння Неділі після Воздвиження Хреста Господнього в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час Божественної Літургії Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили єпископи Ірпінський Лавр і Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Всенічне бдіння напередодні і Літургію в недільний день у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою очолив духівник Лаври архімандрит Антоній.

Після читання недільного євангельського зачала під час соборної Літургії Предстоятель УПЦ нагадав і пояснив притчу Господню про таланти.

«Кожна людина отримує від Бога таланти, ми всі отримали в дар життя, — продовжив Блаженніший Владика. — Господь знає наші сили і згідно з ними дає нам таланти. Вони бувають різноманітними, але щоб їх правильно використовувати, потрібно зберігати Божественну гармонію, якою Господь прикрасив кожне творіння.

Ця гармонія дає людині почуття блаженства, яке всі шукають. Як це виглядає на практиці? Наприклад, художник не повинен зображати на своїй картині когось або щось абияк, але красу Божого творіння. Коли інша людина бачить на полотні, як усе гарно, то в неї самої всередині виникає розуміння навколишньої гармонії та бажання жити згідно з нею. Кожна людина покликана використовувати свої таланти так, щоб допомогти зберегти Божественну гармонію в собі самій, навколишньому світі, у всьому творінні. Тоді людина примножує свої таланти та зберігає у собі найголовніше — Божественний образ, яким прикрасив Господь кожну людину. Цей образ є досконалою гармонією.

Якщо ми знаходимося в гармонії з Богом і всім творінням, ми правильно використовуємо свої таланти і примножуємо їх. Нехай допоможе нам Господь по молитвах Пресвятої Богородиці та всіх святих, щоб через наше життя та вчинки прославлялося Пресвяте ім’я Боже Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

За богослужінням були звершені священицька та дияконська хіротонії.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та порятунок від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

На завершення богослужіння в центрі храму було звершено поклоніння хресту, після чого Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, священнослужителів та всіх віруючих з недільным днем, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: