Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.12.2016

«Любов здатна лікувати все…»

У недільний день, на який припадає пам’ять преподобного Сави Освященного, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, проігумен монастиря Дохіар Святої Гори Афон архімандрит Гавриїл, братія Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій в тому ж храмі очолив всенічне бдіння у співслужінні митрополитів Павла і Антонія, архієпископа Пантелеімона, братії та гостей монастиря.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Владика звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому вказав на те, що «…наша Церква живе за статутом преподобного Сави Освященного. І ми завжди звертаємося до нього з проханнями помолитися за нас грішних».

Владика розповів про життєвий шлях преподобного Сави, про те, як його батько, будучи військовим, віддав восьмирічного сина на виховання родичам, але через майно, яким володів тоді ще маленький Сава, почалися суперечки серед родичів, і він залишає світ і йде в монастир. Після прийняття чернечого постригу Божий обранець 86 років прожив в монастирі, ставши знаменитим подвижником.

«Цей шлях тісний, — сказав Блаженніший, — цей шлях незручний. Монах повинен утримуватися і приборкувати себе, відсікати свою волю.

Багатьом цей шлях незрозумілий. Коли людина вкушає благодать, цей шлях стає для неї бажаним і приємним».

Також Владика Онуфрій розповів про подвижницьке життя преподобного Сави Освященного: все своє життя він жив за послухом і був гарячим прихильником святої православної віри. Під час його життя проходив IV Вселенський Собор. Імперія була заражена єрессю, і монахи розуміли це, вони повстали проти відхилення від віри. Преподобний Сава багато разів був у імператора і вмовляв його відмовитися від єресі. «Його труд увінчався успіхом, — продовжив Блаженніший Владика, — була збережена православна віра, яка так необхідна для нашого спасіння. Все життя преподобного Сави Освященного було наповнене любов’ю до Бога і ближнього. Якщо є справжня любов, вона із злої людини робить добру. Любов здатна лікувати все. Дивлячись на життя преподобного Сави, ми навчаємося тому, що можемо жити праведно, якщо живемо за заповідями Божими і обираємо цей єдино вірний шлях
Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував усім за молитви, привітав ще раз всіх з днем пам’яті преподобного Сави і преподав Первосвятительське благословення.
За ранньою Літургією в Хрестовоздвиженському храмі Успенської Києво-Печерської Лаври з повчальним словом про недільне читання звернувся до віруючих архімандрит Алексій. Розповівши євангельську історію про вдячного за зцілення самарянина, батюшка помітив, що «Подяка або її відсутність залежить не від обставин життя, а є станом душі».

За встановленою традицією в день пам’яті преподобного Сави Освященного за братнім богослужінням була відслужена панахида за спочилими ктиторами, благоукрасителями і благодійниками святої обителі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: