Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.07.2021

Неділя 5-та після П’ятдесятниці

014У п’ятий недільний день після великого свята Зішестя Святого Духа на апостолів за Божественною Літургією читається Євангеліє про зцілення Господом Іісусом Христом біснуватих в землі Гадаринській.

Богослужіння на площі перед Успенським собором очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю УПЦ співслужили: Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Чернівецький і Буковинський Мілетій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Біловодський Павел, єпископ Бородянський Марк.

Після читання Еванглелія Предстоятель звернувся до віруючих: «Гординя зробила світлих ангелів злими. Гординя має межі, і занепалі духи, як про це свідчить євангельське читання цього дня, зухвалі і одночасно боязливі. Демонів не треба боятися, бо у них немає сили. Боятися треба не брехні, а істини. Бог дійсно має силу і владу над смертю і життям, над всім творінням. Людина повинна любити Бога і віддавати себе в Його волю.

Хай допоможе нам Господь бути мужніми і не боятися нікого і нічого крім Бога. Якщо ми будемо виконувати Його закон, то будемо благословенними на землі і спасенними на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час Літургії читались молитви «про припинення згубної пошесті».

Після Євхаристійного канону була звершена дияконська хіротонія.

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архієреям і братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн, нагадав про урочисті богослужіння на честь св. князя Володимира і прикликав на всіх Боже благословення.

Братське недільне богослужіння було звершено в Трапезному храмі. Напередодні ввечері всенічне бдіння зі святковою літією очолив блюститель Ближніх печер архім. Іоанн, а в сам день свята – блюститель Дальніх печер архім. Даміан у співслужінні монастирського духовенства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: