Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.05.2023

«Віра — це дороговказ на Небо»

001

У 7-й недільний день після Пасхи звершується пам’ять святих отців I Вселенського Собору. Соборну Божественну Літургію у Святій Києво-Печерській Лаврі в цей святковий день звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. У храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського Священноархімандриту обителі співслужили ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, братія та гості монастиря у священному сані.

Напередодні ввечері в цьому ж храмі було звершено всенічне бдіння. Богослужіння очолив голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент.

Після читання Євангелія під час Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до пастви з первосвятительським словом, в якому пояснив важливість захисту і збереження Православної віри.

«Святі отці, чию пам’ять святкуємо цього дня, захищали чистоту Православної віри, — продовжив Блаженніший Владика. — Віра це дороговказ на Небо. І якщо він даватиме неправильні вказівки, то людина ніколи не досягне своєї мети. Тому цей путівник, яким є віра, святі отці намагалися зберегти чистим і неушкодженим.

Молимося, щоб святі отці Вселенського Собору випросили в Бога для нас розум, силу і мужність зберігати і захищати чистоту Святої Православної віри, щоб нам допомогти вберегтися від гріхів, які людиною творяться через своє невідання Бога.

Нехай буде милостивий до всіх людей Бог, “Котрий хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини” (1Тим. 2:4), тобто правильно урозуміли Його. Нехай сподобить і нас Господь успадкувати те Царство, заради якого Бог створив людину, Царство Небесне у Христі Іісусі Господі нашому!»

За богослужінням було звершено дияконську та священицьку хіротонії.

На сугубій єктенії були проголошені особливі прохання з подякою Богу за Його милості і щедроти до Української Церкви та молитвою про захист від усіх спокус і розділень. Блаженніший Митрополит Онуфрій помолився за мир в Україні, за наш народ, воїнів та владу. Також була піднесена молитва з подякою Господу за Його турботу про нашу Церкву.

Рання Літургія була звершена в храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». Під час богослужіння, яке очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн, традиційно співав хор КДАіС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: