Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.03.2024

«Божественна любов не відвернулася від людини»

В останню неділю перед Великим постом, яка називається Прощеною неділею, богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит святої обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час соборної Літургії в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря на чолі з духівником Лаври архімандритом Антонієм.

Після недільного Євангелія, в якому читаються слова Господні про необхідність прощення, Первосвятитель звернувся до пастви з архіпастирським словом, нагадавши історію гріхопадіння людства. «Перед Великим постом ми згадуємо вигнання Адама з Раю, — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій. — Навіть після гріхопадіння Божественна любов не відвернулася від людини. Господь закликав її завжди до покаяння і дарував спасіння через Свою смерть і Воскресіння.

Внаслідок порушення посту Адам позбувся блаженства, а ми внаслідок дотримання посту повертаємо собі втрачений Рай. Під час Великого посту ми повинні посилено трудитися, щоб очистити себе від скверни гріха і всякої неправди.

Нехай допоможе нам Господь, дорогі браття і сестри, протягом Святої Чотиридесятниці в міру своїх сил потрудитися в покаянні, молитві та утриманні в їжі, почуттях і думках. Тоді ми гідно зустрінемо Світле Христове Воскресіння вже тут на землі і сподобимося вічного блаженства на Небі!»

Після закінчення соборної Літургії було звершено заупокійну літію по новопреставленому Патріарху Болгарському Неофіту.

Ранню Божественну Літургію в лаврському храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» звершив блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн.

Під час усіх богослужінь у храмах Лаври підносились особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Нагадуємо, що сьогодні ввечері в Лаврі відбудеться соборний Чин прощення._DSC3027

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: