Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.07.2017

«Тільки Бог робить людину щасливою»

004У Неділю 8-му після П’ятидесятниці в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Божественну Літургію звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ, ректор Київських духовних шкіл), митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ірпінський Климент, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері у Великій церкві всенічне бдіння очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел у співслужінні митрополита Антонія, архієпископів Пантелеімона і Климента, єпископа Віктора, а також братії Печерської обителі.

За богослужіннями молилися численні парафіяни, паломники, студенти Київської духовної академії і семінарії, а також абітурієнти столичних духовних шкіл.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про зміст сьогоднішнього євангельського зачала, де говорилося про чудесне насичення п’ятьма хлібами і двома рибами п’яти тисяч людей. За словами Владики, в повсякденному житті людина зустрічається з багатьма проблемами — це нестача води, їжі та матеріальних благ, багато хто намагається вирішити ці проблеми, не погоджуючи їх з Євангелієм, але цей шлях неправильний. Вірним є інший шлях: «Якщо людина буде шукати Христа, буде слідувати за Христом в будь-яке місце, куди поведе Господь її, то вистачить нам і їжі, нам вистачить прісної води, нам вистачить повітря і всього іншого, в чому ми маємо необхідність. Господь примножить все це, як примножив п’ять хлібів і наситив п’ять тисяч. Є вирішення цієї проблеми, тільки немає бажання вчинити так, щоб ця проблема була вирішена Богом. Без Бога ці проблеми не вирішуються, але тільки множаться. Тільки Бог робить людину щасливою. Якщо людина не знайде з Богом миру, але буде йти від Бога, а не до Бога, буде шукати іншого, але не Бога, то нічого їй не допоможе: ні багатство, ні слава, ні скарби».

Також Блаженніший Владика нагадав ще про один значимий момент цього євангельського оповідання, в якому Господь не Сам роздає хліби, а велить це зробити апостолам на підтвердження того, що «…Господь через апостолів і їх наступників дає нам Свої благодатні дари. Якщо людина живе правильним духовним життям, то що б вона не робила, вона йде до священика, щоб той благословив її успішно виконати свою справу. І благословення це залежить не від того, якою людиною є священик, це залежить від того, яка віра у нас є. Який би грішний не був священик, але благодатна допомога прийде через нього, і людина по вірі її отримує.

Нехай Господь, дорогі браття і сестри, допомагає нам жити з Христом і шукати Христа. Жити з Христом — це завжди пам’ятати, що Господь поруч з нами, завжди бути зверненими до Бога і дивитися на Бога своїм духовним поглядом, а жити у Христі — це означає виконувати Христові заповіді, і на цих заповідях будувати своє життя. Якщо ми будемо жити з Христом і у Христі, то всього нам вистачить, якщо ми навіть будемо мати дуже мало — цього нам вистачить, щоб бути щасливими». Також Предстоятель нагадав, що в цей день звершується пам’ять святих отців шести Вселенських соборів, які затвердили Православну віру.

По завершенні богослужіння Первосвятитель подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, закликавши на всіх молільників сьогодні в храмі Боже благословення.

На ранній Божественній Літургії в Хрестовоздвиженському храмі, яку очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Єремія, під час проповіді було розказано про суть Православної віри. Ієромонах Єфрем нагадав коротко історію Вселенських соборів, з яких питань вони були скликані і які істини затвердили. «Церква ніколи не говорила щось абсолютно нове про таємниці віри, — зауважив батюшка, — вона лише стверджувала те, що завжди знала, прийнявши від Бога. Але таємницю віри треба було захистити від нападок божевільних єретиків, від спроб гордого людського розуму вникнути в незбагненне, використовуючи один лише пошкоджений гріхом людський розум. Тому Церква і поставила святі догмати як меч херувимський біля входу у Святая святих. Тому що Церква є дім Бога Живаго, «стовп і утвердження істини». Істина православна зберігається в Святому Письмі і Переданні, але її потрібно правильно зберігати і правильно тлумачити. Саме святі отці зберегли і розтлумачили нам істину. Через святість життя через них говорив Сам Дух Святий. Цим і визначається їх велике значення для нас, християн».

На завершення отець Єфрем побажав усім завжди старанно молитися Богу: «…тоді Він подасть нам все необхідне для життя, здоров’я і благополуччя, а також досягнення блаженства в житті майбутньому!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: