Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

13.05.2018

Неділя 6-та після Пасхи, про сліпого

Напередодні шостого недільного дня після свята Пасхи всенічне бдіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. За бдінною службою Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: єпископ Баришівський Віктор, а також братія і гості монастиря в священному сані.

https://youtu.be/Y-OCXYXylgM

Неділя про розслабленого є останнім недільним днем в пасхальному періоді богослужбового року. У цей день за Літургією читається євангельське зачало, в якому Христос зцілює сліпонародженого у Силоамській купальні, що викликало велике здивування всіх свідків чуда. Дане євангельське оповідання знайшло відображення і в богослужбових тестах, які уподібнюють сліпоту народженого зі сліпотою душевною, яка може пройти в тому випадку, тільки якщо людина повірить у Христа і стане Його послідовником, виконуючи Його святі заповіді.

Люди стають духовно сліпими від того, що роблять безліч гріхів, і прозріння стає можливим через покаяння, молитву і навернення до Христа як Єдиного Цілителя душ і тілес, про що і йдеться в кондаку цієї Неділі: «На душевні очі осліплений, до Тебе, Христе, приходжу. як сліпий від народження, в покаянні взиваючи до Тебе: Ти тих, що в темряві, Світло пресвітле».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: