Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.07.2017

День Хрещення Київської Русі

FD8A9595В день свята Хрещення Київської Русі святим рівноапостольним князем Володимиром, чия пам’ять також звершується в цей день, Божественну Літургію (а напередодні ввечері — всеношну службу після хресного ходу) перед Успенським собором очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Первосвятителя УПЦ на Святих вратах зустрічали постійні члени Священного Синоду УПЦ митрополити: Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор (глава Церковного суду УПЦ), Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ), Луганський і Алчевський Митрофан (глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії), єпископат УПЦ, братія і гості Лаври у священному сані. Напередодні ввечері Блаженніший Владика очолив всенічне бдіння на площі перед Великою церквою. Літію звершив архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир.

На малому вході під час Літургії Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископів: Ізюмського і Куп’янського Єлисея, Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, Ніжинського і Прилуцького Іринея, Володимир-Волинського і Ковельського Володимира; в сан архієпископа єпископів: Львівського і Галицького Філарета, Боярського Феодосія, Новокаховського і Генічеського Філарета, Ірпінського Климента.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви і численних паломників з проповіддю, в якій розповів про історію появи християнства на наших землях: як церковне Передання оповідає про проповіді апостола Андрія Первозванного, про появу слов’янської азбуки й переклад Священного Писання святими рівноапостольними Кирилом і Мефодієм. Блаженніший Митрополит Онуфрій, нагадав про те, що завдяки приходу до віри святої княгині Ольги Господь через її онука просвітив Своїм Світлом наш народ. Саме святий рівноапостольний князь Володимир, ознайомившись з різними віруваннями — магометанством, іудаїзмом, римо-католицтвом, свій вибір зупинив на Православ’ї, прийнявши Святе Хрещення і охрестивши у водах Дніпра наших предків.

«Святий Володимир хрестився в Херсонесі, — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій, — і з купелі Хрещення він вийшов зовсім іншою людиною. Благодать Божа перетворила його: замість жорстокості в ньому з’явилося милосердя, замість буйності в ньому з’явилася лагідність, замість розпусного життя він захотів жити доброчесно. І коли святий князь повернувся з Херсонеса, він хрестив всю Русь. Святого князя Володимира не могли впізнати — настільки він став милосердним, привітним до людей, після кожного недільного богослужіння він влаштовував трапези для людей, щоб вони не поверталися додому голодними. Він дізнавався, де є немічні, хворі люди і посилав туди ліки, гроші, продукти і все необхідне для життя. Він прощав своїх ворогів, він прощав всіх, і за це перетворення, за цей його світлий образ його стали називати «Червоним сонечком».

Згадуючи сьогодні святого рівноапостольного князя Володимира, ми повинні заглянути в свою душу і запитати себе, чи є ми чадами святого князя Володимира, чи є ми його дітьми. Для того, щоб відповісти самим собі на це питання, ми повинні проаналізувати своє життя і подивитися, чи живемо ми згідно з тими законами, з тими Божественними правилами, що прийняв святий Володимир, які його змінили, і які він передав нам, щоб ми жили за цими правилами і так же перевтілювалися з гіршого на краще. Якщо ми бачимо, що ми порушуємо якісь євангельські закони, то ми ще не є істинними чадами святого князя Володимира. Справжніми чадами його є не ті, хто народився по його плоті і крові, але ті, хто зберігає той дух, який він нам передав: дух любові до Бога, дух любові до ближнього, дух терпіння, смирення і милосердя.

Нехай Господь зміцнює нас, дорогі браття і сестри, щоб ми були гідними послідовниками святого рівноапостольного князя Володимира, який для нас не тільки просвітитель і хреститель, а й взірець того, як благодать Божа перетворює занепалого, найлютішого грішника на людину, яку назвали «Червоним сонечком», якого всі любили і поважали, і який також любив і творив всім добро. Якщо ми будемо боротися зі своєю гординею, зі своєю жорстокістю, зі своєю заздрістю, з своїм немилосердям і зі своїми пороками, які заважають нам нормально жити на землі, то ми будемо ставати гідними чадами святого князя Володимира і в майбутньому віці сподобимося разом з ним прославляти на Небі Єдиного в Трійці Бога, Безначального Отця з Єдинородним Його Сином і Всесвятим і Животворящим Духом на віки віків».

Під час богослужіння була прочитана молитва за мир в Україні, а також всі сугубо молилися за упокій приснопам’ятного Блаженнішого Митрополита Володимира, який був пострижений в чернецтво на честь святого рівноапостольного князя Володимира.

Також нагадуємо про благословення Первосвятителя УПЦ про особливе молитовне правило, яке повинна звершити кожна віруюча людина 28 липня в 12.00: прочитати 12 молитов «Отче наш», кожен раз додаючи прохання: «Господи, помилуй нас, прости наші гріхи і благослови Україну і народ наш миром».

Фото ієромонаха Симона (Новікова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель равноап.Володимир аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: