Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

19.01.2019

Предстоятель УПЦ очолив богослужіння Святого Богоявлення в Лаврі

010У двонадесяте свято Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив в Лаврі урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері Блаженніший Владика Онуфрій звершив всенічне бдіння. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані. Літію звершив владика Сильвестр.

Братське всенічне бдіння і Божественну Літургію в ніч з 18 на 19 січня в Трапезному храмі очолив благочинний монастиря архімандрит Антоній у співслужінні братії Святої Печерської обителі.

У сам день свята Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і численного духовенства очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про ті події, які відбувалися під час Хрещення Господнього від Іоанна в річці Йордан, після чого продовжив: «На річці Йордан нам Богом було відкрито, що наш Творець і Створювач, наш Бог, є єдиним в Трійці Божеством. Тобто єдиний по Божеству — троїчний в Особах. І коли Син Божий зійшов на землю, Він освятив цим всю людську природу. Новий Адам освятив всіх людей. Але від первородного гріха постраждала не тільки людина (потребуючи освячення), але і вся навколишня природа, весь світ. І Господь Своїми стопами освятив землю, диханням — повітря. А зайшовши в Йорданської води, Господь освятив все водне єство».

Розповівши про традиції освячувати в пам’ять цієї події воду і окропляти нею все навколо, Предстоятель УПЦ сказав: «Все оживляється Святим Духом, все вимагає благодаті Духа Святого. Хай допоможе нам Господь, щоб ми в своєму житті хоч трохи слідували за стопами Спасителя, уподібнювала себе Спасителю, Його поведінці, наповненої смиренням, терпінням і любов’ю. Щоб ми таким чином проводили своє земне життя і досягли вічного спасіння в Царстві Небесному!»

Після великого входу була звершена ієрейська хіротонія.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври на чолі зі своїм Намісником митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом пройшли хресним ходом до колодязя преподобного Антонія Печерського, де владика Намісник звершив велике освячення води, після закінчення якого окропив святою водою всіх присутніх в цей день в Лаврі для молитви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: