Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

06.06.2019

«Вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, радість сотворивши ученикам обітуванням Святого Духа»

002У двонадесяте свято Вознесіння Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа в Лаврі були звершені урочисті богослужіння. Напередодні ввечері всенічне бдіння у Великій церкві очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості монастиря в священному сані. Літію звершив владика Сильвестр.

В сам святковий день Божественну Літургію у Великій церкві в співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Діонісія (Константинова) і братії Лаври очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви і численних паломників з проповіддю, в якій розповів про події Вознесіння Господнього, після чого продовжив: «Своїм життям, своїм подвигом і Своїм служінням Іісус Христос — Спаситель світу зруйнував перепону, яка була між Богом і людиною.

І з моменту Його сходження на Небо ми не є чужими Богу, але є дітьми Божими, на яких щедро почиває благодать Божа.

Господь восходить до Отця, щоб засвідчити, що обителі Отця Небесного чекають нас з вами, дорогі браття і сестри. Вони були уготовані всім тим, хто любить Бога, від створення світу. І в цей день Спаситель Христос йде до Отця, щоб засвідчити, що Він звершив все, що було Йому велено. І разом з тим Він веде всіх праведників в тиху пристань Царства Небесного, відкриваючи і для нас Царство Боже.

Возносячись на Небо, Господь преподав Своїм апостолам благословення. Це благословення з нами і до цього дня. Господь залишив Своє Божественне благословення і Свій мир для зміцнення нашої немічної людської природи. І це відкриває нам можливість спасіння, якщо ми тільки будемо перебувати з Ним у Його Святій Церкві! Людина покликана поєднувати себе з Богом в молитві і беручи участь в церковних Таїнствах. Людина покликана служити ближнім, звершуючи справи милосердя. Все це робить нас учасниками тієї реальності, до якої сьогодні нас возводить Христос! Нехай же Всемилостивий Господь ніколи не залишить нас Своєю благодаттю, не будемо відлучатися від храму, який є малим раєм на землі, щоб пройти цим спасительним шляхом і дійти до тихої пристані Царства Небесного, прославляючи Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

По завершенні Літургії було проспівано славлення святу Вознесіння Господнього, після чого владика Павел подякував архієпископу Пантелеімону, єпископу Діонісію і братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: