Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.10.2017

«…за нас благає Богородиця Надвічного Бога»

001У день, коли Православною Церквою звершується святкування Покрови Пресвятої Богородиці, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Бучанський Пантелеімон і братія монастиря в священному сані.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці входить в число великих свят Православної Церкви і є одним з найбільш шанованих у християнському православному світі. В основу його покладено Передання Церкви про чудесне явлення Пресвятої Богородиці Андрію, Христа ради юродивому у Влахернському Константинопольському храмі на початку Х століття, що і відображено в величанні цього свята.

Напередодні ввечері всенічне бдіння у Великій церкві очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського та Броварського Антонія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, архієпископа Макарівського Іларія, а також братії обителі. Під час полієлея Блаженніший Владика закликав молільників старанно молитися до Пресвятої Богородиці про Її всесильне заступництво.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про історію свята Покрови Пресвятої Богородиці, про те, як його стали особливо шанувати в слов’янських Помісних Православних Церквах.

«Молитвениця за весь людський рід і Предстательниця перед Божественним Сином, Цариця Неба і землі, — продовжив митрополит Павел. — Вона молиться Богу, щоб Він почув молитви тих, хто закликає Її ім’я на допомогу, і захистив свій народ від ворогів видимих і невидимих».

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за Україну.

Після Євхаристичного канону владика Павел звершив дияконську хіротонію.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання свята Покрови, а також прочитана молитва перед іконою Пресвятої Богородиці, після чого владика Намісник подякував братії, що співслужили, і всім присутнім сьогодні в храмі за молитви. Митрополит Павел побажав безперестанної допомоги, заступництва і Покрова Діви Марії кожній віруючій людині, а іменинників привітав з днем небесного покровителя — преподобного Романа Солодкоспівця.

Особливі слова вітання владики були адресовані регенту хору Київських духовних шкіл нині тезоіменитому архімандриту Роману (Підлубняку). Також митрополит Павел привітав причасників з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: