Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

15.02.2018

«Нехай відкриються нині двері Небесні…»

001Напередодні двунадесятого свята Стрітення Господа Бога і Спаса Нашого Іісуса Христа всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, братія Святої Печерської обителі в священному сані. Літію звершив владика Сильвестр.

У сам святковий день Божественну Літургію в тому ж храмі очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел у співслужінні архієпископів: Гурія (Кузьменка), Бучанського Пантелеімона, Макарівського Іларія, братії монастиря.

Перед початком Літургії владика Павел звершив Чин освячення свічок, після якого окропив усіх святою водою.

Після читання Євангелія владика Намісник звернувся до пастви і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про те, що ми всі сьогодні згадуємо. «У назві свята повторюється сама подія — Стрітення (Зустріч): Іісус Христос за старозавітнім законом був принесений в сороковий день в Єрусалимський храм, і там Його прийняв в свої руки святий праведний Симеон, якому багато років тому було дано обітницю, що він не помре, поки не побачить Спасителя світу, тому святий Симеон Богоприємець і промовляє слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико…» Відповідно до церковного Передання це був один із сімдесяти перекладачів Святого Письма Старого Заповіту на грецьку мову. Саме святому Симеону потрібно було перевести книгу пророка Ісаї, але коли він дійшов до слів «Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить» (Іс. 7:14), то засумнівався, як таке може бути, і Ангел зупинив його, запевнивши, що він буде жити до тих пір, поки це пророцтво пророка Ісаї не збудеться».

Також владика Павел розповів про історію встановлення цього великого свята, уточнивши, що це свято не тільки господське, але і богородичне, так як під час Стрітення було дано пророцтво і для Пречистої Діви Богородиці. «У храмі була також праведна Анна, — сказав митрополит Павел, — вона, побачивши Спасителя, прославила Його, а святий Симеон сказав, що Богородиці «…і меч душу прошиє» (Лк. 2:35). І це його пророцтво в повній мірі збулося, коли Пречиста Божа Матір дивилася на розп’яття і Хресну смерть Свого Божественного Сина, поруч з Яким Вона перебувала у весь час Його життя і служіння для спасіння людського роду. Але сьогодні і радісний день. Сьогодні зустрічається земне і небесне, сьогодні зустрічається Бог з людиною в особі Немовляти Христа і святого праведного Симеона, сьогодні ми переживаємо знову подію, коли Пресвята Богородиця виконала старозавітний закон, сьогодні Симеон отримує відраду і втішення. І ми свого часу отримаємо це втішення. Святий Симеон кожен день готувався до зустрічі з Господом, він з надією йшов до храму з думкою про те, раптом сьогодні його день стане радісним, і Господь відвідає його Своєю милістю. Так і ми повинні кожен день думати про Бога, дорогі брати і сестри, просити у Бога милості, просити, щоб Він не відвернувся від нас, направив наші стопи до спасіння, а коли настане благодатний час, нехай сподобить нас тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння також були піднесені сугубі заупокійні молитви за всіх спочилих воїнів в пам’ять про День виведення всіх військ з Афганістану.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання свята Стрітення Господнього, після чого митрополит Павел подякував владикам Гурію, Пантелеімону, Іларію, братії, які співслужили, і всім присутнім сьогодні в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: