Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

04.12.2019

«Діва сьогодні вводиться в дім Господній і вносить з Собою благодать…»

013Напередодні двунадесятого свята Введення в храм Пресвятої Богородиці всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані.

В сам святковий день Божественну Літургію в тому ж храмі очолив Намісник монастиря митрополит Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Святої Печерської обителі.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про історію свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, а також про його значення в справі нашого спасіння.

«Господь чекає, коли людина зможе усвідомити свою неміч і своє невігластво, – продовжив владика Намісник, – і ось коли людина упокорюється духом, упокорюється тілом, коли вона сподівається на милосердя Боже, тоді до такої людини наближається Господь. І, зважаючи на нашу лагідність і смиренність, дає все, що необхідно для нашого з вами спасіння. Так сталося і зі святими праведними Іоакимом і Анною, від яких і народилася Преблагословенна Діва Марія, Яку в цей день благочестиві батьки привели в храм Господній.

Сьогодні радіє святий цар Давид, який передрік про ту подію, сьогодні радіють батьки Діви Марії, які привели Доньку в храм на служіння Богу, сьогодні радіємо і всі ми, адже Пречиста Діва стала сьогодні Царицею Неба і землі, Вона стала Матір’ю для кожної живої людини, тому що Вона народила Спасіння, Вона дала нам Відраду і Втіху, Вона дала нам можливість жити в радості і передчутті вічного блаженного життя.

В цей день, як каже святитель Тарасій, патріарх Цареградський, ангели радіють, бо земний лик співців, які славлять Бога, з’єднується з ликом Небесним. Будемо молити і просити Царицю Неба і землі, Яка сьогодні увійшла в чертог Небесного Царя і стала Соцарицею, щоб Вона упросила Бога про наше з вами спасіння, щоб Вона покрила всіх нас Своїм омофором, почула наші молитви і вмовила Свого Сина, щоб і ми стали спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення перед іконою свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, після чого митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону, братії, що співслужили, і всім присутнім в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: