Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.01.2018

«Все сьогодні нехай радується, бо Христос явився на Йордані»

000У день святкування Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Святого Богоявлення богослужіння в Лаврі очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні свята Предстоятель Української Православної Церкви в співслужінні Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, архієпископа Макарівського Іларія, єпископа Баришівського Віктора, єпископа Білогородського Сильвестра, проігумена монастиря Дохіар Святої Гори Афон архімандрита Гавриїла, а також братії і гостей Лаври очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Літію звершив ректор Київських духовних шкіл єпископ Сильвестр.

У саме двонадесяте свято Предстоятель УПЦ у співслужінні архіпастирів, братії і гостей обителі в священному сані звершив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про благодатну дію Святого Духа через освячену воду на все, що оточує людей.

«Син Божий прийшов на землю, прийнявши на Себе людську природу. Господь освятив її, очистив і відкрив нам двері втраченого Раю, — нагадав Блаженніший Владика. — Але Він прийшов не тільки для того, щоб спасти людину, але освятити все Своє творіння».

Пояснивши, як саме Господь освятив Собою всі стихії, Предстоятель розповів і про освячення водного єства в той момент, коли Христос хрестився від Іоанна в водах Йорданських: «Господь Сам не потребував Хрещення, тому що Він безгрішний, але залишив нам образ того, що нам слід робити, щоб спастися. Також Господь під час Свого Хрещення відкрив таємницю Святої Трійці, і нам ця таємниця знову відкрилася, коли ми хрестилися в воді в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Нам дарується благодать, щоб гідно проводити своє земне мандрування, вона зміцнює і робить людину сильною і непереможною для гріха, якщо віруючий намагається жити з Богом, молиться і приносить покаяння. Хай допоможе Господь всім, хто прийняв Святе Хрещення, жити за заповідями Божими. За допомогою благодаті Божої, яка подається через святу воду, Таїнства, ми зможемо понести свій життєвий хрест з вдячністю Богові, і кожен з нас досягне вічного спасіння на Небі від Господа нашого Іісуса Христа!»

Під час Літургії були піднесені молитви за мир в Україні.

Після закінчення Божественної Літургії Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел очолив хресний хід до святих джерел, де на джерелі преподобного Антонія Печерського разом з архієпископами Пантелеімоном і Іларієм в співслужінні братії монастиря звершив Чин великого освячення води. Після богослужіння митрополит Павел і владики, які співслужили, окропили всіх молільників святою водою. Владика Павел подякував усім за молитви, побажав «невичерпної допомоги Божої і Божого благословення кожній людині, яка сьогодні прийшла і взяла участь в цьому великому торжестві».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео великі свята cross procession аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: