Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.08.2019

Неділя 10-та після П’ятдесятниці

002У десятий недільний день після свята Святої Трійці богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Блаженніший Владика звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври. Його Блаженству співслужили: Намісник Святої Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості Лаври у священному сані.

У сам недільний день Первосвятитель очолив Божественну Літургію в тому ж храмі у співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, єпископа Сильвестра і лаврського духовенства.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про зміст того євангельського зачала, яке пропонувалося Церквою для прочитання в цей недільний день: в ньому говорилося про вигнання диявола з юнака, після чого продовжив: «Демон виганяється тільки молитвою і постом, тобто молитва і піст допомагають людині у виконанні Божих заповідей, це ті два крила, завдяки яким людина піднімається і парить над усім земним і тимчасовим.

І тому якщо ми хочемо мати в собі міцну сердечну віру, то повинні жити за євангельськими заповідями і за допомогою молитви і поста виконувати ці заповіді. Саме молитва і піст допомагають нам виконувати Божий закон, і тоді у нас з’являється сильна віра, яка, якщо потрібно, допоможе нам багато в чому.

Нехай Господь допомагає нам постити і працювати, а також будувати своє життя за Божественними законами, і саме тоді у нас буде зростати віра нашого серця і ми будемо зростати в пізнанні Бога, ми будемо долати всі труднощі нашого життя. Тоді Господь і в майбутньому віці сподобить нас вічної радості у Христі Іісусі Господі нашому».

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією Первосвятитель звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Тіла і Крові Христових і призвав на паству Боже благословення.

Нагадуємо, що 28 серпня в двонадесяте свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке є головним престольним святом нашої святої обителі, богослужіння в Лаврі очолить Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Богослужіння будуть звершуватися відповідно до розкладу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: