Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.04.2017

«Ми повинні своїми устами і ділами прославляти Бога…»

017У двонадесяте свято Входу Господнього в Єрусалим, який ще називають Неділею ваій або Вербною неділею, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел; архієпископи: Гурій (Кузьменко), Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, а також братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння з літією в співслужінні митрополита Павла; архієпископів Пантелеімона і Іларія, єпископа Климента, братії та гостей обителі.

Братське всенічне бдіння в Успенському соборі обителі в співслужінні братії Лаври очолив благочинний монастиря архімандрит Антоній. Після прочитання молитви та освячення верби був проспіваний святковий канон.

Після читання святкового зачала Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся з архіпастирським словом до присутніх на Літургії, розповівши про священні події, які супроводжували переможний вхід в Єрусалим Спасителя як Переможця смерті. «Ця євангельська історія, в першу чергу, навчає нас — звернув загальну увагу Предстоятель. — Зазвичай переможці після битви з супротивниками в’їжджали в міста на колісницях. Але ми покликані йти по життю зі смиренням».

Також Предстоятель УПЦ нагадав: «…зробивши щось добре, ми повинні пам’ятати, що лише є знаряддям в руках Божих, і цю честь приписувати не собі, а віддавати Господу. Єрусалимський віслюк не вважав, що вітання людей відносяться до нього. Якщо ж ми будемо привласнювати собі Боже, тобто те, що нам не належить, будемо гірше цього осла, який міг розібратися, що йому належить, а що ні».

Крім того, завдяки історії останніх днів земного життя Спасителя, за словами Митрополита Онуфрія, ми привчаємося жити на землі як прості смертні, пам’ятати про кінець світу, в якому ми живемо тимчасово.

«Якщо ми зробили щось добре, то повинні славу віддавати Богу, а не собі приписувати, щоб не бути святотатцями. Тому, живучи на землі, ми повинні своїми устами і ділами прославляти Бога. Тоді наше життя буде благословенне Богом, і в кінці земного життя буде надія на життя на Небі у Христі Ісусі Господі нашому», — завершив Предстоятель.

Під час Літургії Предстоятель УПЦ звершив ієрейську хіротонію клірика Київської єпархії.

Після читання заамвонної молитви були проспівані кондак, тропар і величання свята, а також прочитана молитва на освячення гілок пальм і верби, після чого Первосвятитель окропив гілля і всіх молільників святою водою.

Фото Юрія Томанюка

Більш фото

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння освячення хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: