Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

17.10.2017

Спів Акафісту св. вмц. Варварі очолив Намісник Лаври

 

001Традиційно щовівторка перед початком пізньої Божественної Літургії у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі звершується молебень з Акафістом святій великомучениці Варварі.

У день пам’яті преподобних Елладія, Онисима і Аммона, затворників Печерських читання акафісту в Успенському соборі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Під час молебню була прочитана молитва святій великомучениці Варварі, в якій звучало прохання про милість для кожного православного християнина, щоб Господь урятував нас від бід, негараздів, приніс мир в нашу країну і всіх віруючих людей заступництвом святої Варвари привів до Царства Небесного і вічного спасіння.

Життя і страждання святої великомучениці Варвари служать прикладом для християн з усього світу в усі віки.

Народилася свята Варвара в сім’ї язичника Діоскора в III столітті в місті Іліополі. Бачачи красу своєї дорослої доньки, батько з обережності замкнув її у вежі, де через споглядання зовнішнього світу вона прийшла до висновку, що створити цю красу міг тільки Премудрий Творець. За Промислом Божим, коли її батько був тимчасово відсутній, святая вийшла з ув’язнення і після знайомства з християнським священиком прийняла Святе Хрещення.

Дізнавшись про це, батько святої Варвари наказав бичувати її воловими жилами, а рани розтирати волосяницею. Було явлено диво Боже тим, що вона стійко витримала всі ці випробування. Після катувань Діоскор обезголовив свою доньку, після чого його наздогнала відплата — він був вражений блискавкою.

Мощі святої Варвари спочатку були перенесені до Константинополя, а потім вже після Хрещення Русі привезені в наш стольний град Київ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: