Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.06.2020

Митрополит Павел очолив Акафіст св. вмц. Варварі

001

За встановленою лаврською традицією щовівторка перед початком пізньої Божественної Літургії в Києво-Печерській Лаврі звершується молебень з Акафістом святій великомучениці Варварі.

У другий день Петрового посту читання акафіста в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» очолив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Наміснику співслужили братія і гості монастиря в священному сані.

Під час молебню була прочитана молитва святій великомучениці Варварі.

Народилася свята Варвара в сім’ї язичника Діоскора в III столітті в місті Іліополі. Бачачи красу своєї дорослої доньки, батько з обережності замкнув її у вежі, де через споглядання зовнішнього світу вона прийшла до висновку, що створити цю красу міг тільки Премудрий Творець. За Промислом Божим, коли її батько був тимчасово відсутній, святая вийшла з ув’язнення і після знайомства з християнським священиком прийняла Святе Хрещення. Дізнавшись про це, батько святої Варвари наказав бичувати її воловими жилами, а рани розтирати волосяницею. Було явлено диво Боже тим, що вона стійко витримала всі ці випробування. Після катувань Діоскор обезголовив свою дочку, після чого його наздогнала відплата — він був вражений блискавкою. Згодом мощі святої Варвари спочатку були перенесені до Константинополя, а після Хрещення Київської Русі привезені в місто Київ, де знаходяться і до цього дня.

Після закінчення акафіста митрополит Павел преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: