Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.04.2017

Намісник Лаври звершив останню в цьому році Пасію

005Увечері п’ятої Неділі Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив читання Пасії з Акафістом Страстям Христовим в Успенському соборі обителі. Його Високопреосвященству співслужили братія монастиря в священному сані.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел звернувся до всіх віруючих із проповіддю.

«Церква в усі часи величала і величає Хрест Христовий, — сказав владика Павел, — на Хресті звершилося наш спасіння. Господь віддає Свого Сина для того, щоб ми змогли стати спадкоємцями Царства Небесного. На Хресті відбулося спокутування. Ця подія як ніяка інша зворушує людську душу і серце. Святитель Інокентій Херсонський написав Акафіст Страстям Христовим, він говорив про Христа і Його страждання так, як може сказати тільки людина, якої торкнулася благодать Святого Духа. Святитель пережив Страсті Христові, він проніс їх через своє серце. Це повинні зробити всі ми».

Митрополит Павел розповів про історію походження Древа Хреста Господнього і про ті дива, які виникали від цього святого Древа.

«Народ чув Ісуса Христа, — продовжив владика Намісник, — і ще настане час, коли всі підуть за Спасителем світу. Але дві тисячі років тому це викликало заздрість книжників і фарисеїв. Вони звершили суд у Пилата, і ця жахлива заздрість підкупила народ. Христос засуджений за нас! Він ніс Хрест і зазнав страждання за Своє Творіння! На Хресті страждав Творець світу, і всі стихії вклонилися Йому. Прийшов кінець Старого Заповіту, настає нова ера, новий світ, в якому всі ми покликані до спасіння. Ми викуплені дорогоцінною Кров’ю Христовою.

Зараз нам залишається тільки дякувати Богові і виконувати його заповіді любові. Без добрих справ душа наша всихає, і тому на допомогу завжди приходить благодать Всесвятого Духа. Ми повинні очистити себе і всім серцем відчути благодатну силу Воскресіння Христа.

Прославляючи Животворящий Хрест, страждання Спасителя, будемо мінятися в нашому житті, щоб Дух жив в нас, щоб всі ми спромоглися побачити у Христі нашого Бога, Месію і Спасителя і стали спадкоємцями вічних благ в Царстві Небесному», — завершив митрополит Павел.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: