Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.04.2018

Перший в цьому році спів Акафісту Воскресінню Христовому очолив митрополит Павел

3

Відповідно до встановленої лаврської традиції кожен недільний день до дня віддання Пасхи звершується молебень з читанням Акафіста Воскресінню Христовому. У цей недільний день богослужіння у Великій церкві очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після закінчення Акафіста владика Павел звернувся до віруючих із проповіддю: «Воскреслий Христос, як і дві тисячі років тому, зібрав апостолів у Сіонській світлиці, так зібрав і нас з вами, дорогі брати і сестри, в цьому святому храмі. Він збирає нас для того, щоб преподати Свій божественний мир, затвердити нас у вірі і показати кожній людині Його найбільшу любов, Його поблажливість до нас і Його доброту.

Господь так полюбив Своє творіння, що Він його ніколи-ніколи не залишав. Часто ми думаємо, що Він нас залишає в наших бідах, скорботах, випробуваннях, але ми самі цього захотіли. Ми самі винні у всіх тих негараздах, які випадають на нашому життєвому шляху: своїм гріховним життям, своїми негідними вчинками, тими всіма гріхами, які чинилися від Адама і Єви і чиняться до цього дня. Але Господь мав завжди тих послідовників, які чекали на Його пришестя. Він прийшов, принизив себе до людства, і в той же самий час Він нас нагородив найбільшою честю, адже, залишаючись Богом, Він став Людиною. Він відчував голод, молився, Він плакав, Він повчав, Він засмучувався, коли приходили люди і спокушали. Чому все це було? Та тому, що Його серце переповнювалося печалі від того, що люди не чули Його проповіді і не розуміли її духовного сенсу. Як Господь Він також звершив безліч чудес. Він воскрешав померлих, Він відкриває сліпим очі, Він піднімає на ноги тих, хто не ходив, Він годує сиріт і вдів, Він витирає сльози тим, хто плаче. І все це Він творить тільки одним Своїм словом, але як Людина Він страждає, ведучи боротьбу з духами злоби піднебесної. І все це, дорогі браття і сестри, було зроблено для нас і для нашого з вами спасіння.

Зійшовши в ад, Він відкриває для нас райські обителі, відкриває для нас нове життя. З цього моменту рай стає реальністю для кожної віруючої у Христа людини, і ми повинні розуміти, що без Бога людина нічого не може сама зробити. Тому, дорогі браття і сестри, приймемо той Божественний мир, який дійсно несе радість кожній людині, радіймо про Воскреслого Христа, щоб Господь нас не позбавив цієї радості за наші гріхи, але вже тут, на землі, сподобив нас радості Божественної любові і не позбавив вічного блаженства в Своєму Царстві Небесному, нагородивши нас хоч за малі труди, але глибоку віру в оселях Отця Небесного!»

На завершення владика Павел нагадав, що у вівторок другої седмиці після Пасхи звершується пам’ять усопших, закликавши всіх помолитися за упокій всіх спочилих родичів та всіх від віку спочилих православних християн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Великдень акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: