Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

30.04.2017

Богослужіння Неділі святих жон-мироносиць очолив митрополит Павел

000У третій недільний день після Світлої Пасхи Православна Церква звершує пам’ять вірних учнів Христових, що послідували за Господом навіть до його гроба — Святих жон-мироносиць, Іосифа Аримафейского і Никодима.

У святковий день Божественну Літургію (а напередодні ввечері — всенічне бдіння) у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив Намісник митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні ректора Почаївської духовної семінарії єпископа Шумського Серафима, братії та гостей обителі в священному сані.

Після читання Євангелія Високопреосвященніший Владика Павел нагадав про євангельські події, що супроводжували перші дні Воскресіння Господнього. Незважаючи на страх і трепет, послідовниці Христові прагнули до Гробу Возлюбленого Вчителя, щоб віддати Йому останню честь. Жонами-мироносицями, за словами владики, є все ті жінки, «які, усвідомивши свою гріховність, побачили в Ісусі Христі Спасителя свого і всього людського роду. Вони всюди відстоювали істину і правду і служили відданістю і любов’ю Йому і його святому слову. Тому їх Церква прилучає до лику рівноапостольних. Від євангельських часів і до сьогоднішнього дня є жони-мироносиці. Протягом двох тисяч років вони несуть свій послух Богу і Церкві. Вони є проповідниками і безстрашними воїнами в духовній боротьбі, тими, хто дає приклади благочестя всьому світу як дружина, дочка і мати». Владика підтвердив це фактами з історії житія святих жон, які прикладом, терпінням і християнським життям звертали до Бога серця рідних, які також потім були прилучені до лику святих.

«У непростий час богоборства жінки-християнки домагалися відкриття храмів, йшли в монастирі, де служили вірою і любов’ю Христу і нам з вами, йшли на смерть, нічого не боячись. Ми вам вклоняємося за ваші ревносні труди віри і молитви. Великий і дорівнює апостольському служінню Ваш подвиг!» — сказав Намісник, звертаючись до сучасних християнських жінок.

На завершення владика Павел побажав усім «…наслідувати великих угодниць Божих — святих жон-мироносиць, щоб за їх молитвами, а також святих Іосифа і Никодима Господь зміцнив нашу віру, сподобив жити в безстрашності, сповідуючи спасительне ім’я Христове і мати таку ж радість про Воскреслого Спасителя як вони. Христос Воскресе!»

Братське богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі очолив архімандрит Нестор (казначей обителі) в співслужінні монастирського духовенства.

Після запричасного стиха до численних парафіян та паломників звернувся архімандрит Алексій, звернувши особливу увагу на міцну віру святих жон-мироносиць.

«Сьогодні оспівується Церквою велика віра тихих жінок, які всьому світу сповістили спасительну звістку Воскресіння. Ця віра подолала сум’яття і зневіру учнів, морок злоби гонителів і вбивць, страхування і відчай тих, хто не так давно клявся у вірності, послідовників Христових. Вона відвалила камінь Гробу і відкрила шлях небесному світлу».

Розповівши про тісний зв’язок істинної віри і вчинків християн, отець Алексій побажав усім, щоб за молитвами святих жон-мироносиць Воскреслий Христос «…дарував непохитну віру, яка відвалить камінь від дверей нашого серця до джерела небесної всеперемагаючої благодаті Духа Святого».

Увечері недільного дня митрополит Павел очолив в Успенському соборі читання Акафіста Воскресінню Христовому. По завершенні соборної молитви владика сказав, що після всіх свідчень Воскресіння ми не маємо права сумніватися в ньому і «…повинні дякувати Господу за перебування в лоні Церкви, яка несе світло Воскресіння всьому світу».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння Неділя Великдень Почаїв

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: