Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.05.2022

Предстоятель УПЦ очолив Літургію в Неділю Жінок Мироносиць

012

В Неділю третю після Пасхи православні християни звершують святкування вірним послідовникам Христовим — святим Жінкам Мироносицям, а також Іосифу з Аримафеї та з ним разом Никодиму, таємним учням Христа.

У Сінаксарі на цей день сказано, що «з них жінки були справжніми і найпершими свідками Воскресіння, Іосиф же і Никодим свідками погребіння, тобто всього того, що у нашому вченні є найважливіше та найнагальніше».

У день свята соборну Божественну Літургію у храмі прп. Агапіта Печерського очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря на чолі з благочинним архімандритом Іларіоном. Напередодні ввечері в цьому ж храмі було звершено всенічне бдіння.

Після читання Євангелія Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з архіпастирським словом і розповів про подвиг святих учнів Христових, пам’ять яких сьогодні святкується, звернувши особливу увагу на відданість Жінок Мироносиць.

«Святі Жінки Мироносиці були благочестивими жінками, які йшли за Спасителем, як і Його апостоли, служили Йому від свого майна і були вірні йому до смерті, — сказав Блаженніший Владика. — Через Жінок Мироносиць звістку про Воскресіння Христове було передано всім іншим учням, а після Вознесіння Христового жінки проповідували Христа людям, як і апостоли, ведучи їх до вічного спасіння.

Святі чоловіки й жінки, яких сьогодні особливо вшановує Церква, нагадують нам, якою має бути людина. Чим би вона не займалася у житті, вона повинна жити, як і всі, за священними Божественними законами. Тоді вона стає учнем Святого Бога і сама через виконання цих законів освячується, робить себе здатною вмістити дар спасіння і показує іншим шлях до Неба, вічне блаженство, яке Господь приготував тим, хто любить Його. Христос воскрес!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та звільнення від всякого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після богослужіння Священноархімандрит Лаври Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх жінок з днем пам’яті Жінок Мироносиць, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн та преподав Боже благословення всім віруючим.

Браття та сестри! Завтра ранню Божественну Літургію згідно з розкладом очолить Намісник Лаври. Також після закінчення пізньої Божественної Літургії буде звершуватися панахида по спочилим воїнам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: