Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

07.04.2018

У Лаврі звершені богослужіння Великої Суботи і свята Благовіщення

У Велику Суботу Божественну Літургію Святителя Василія Великого в Успенському соборі обителі звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря.

Напередодні ввечері утреню з Чином погребіння Плащаниці в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Блаженнішому Владиці співслужили: Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані.

Також під час богослужіння був звершений поліелей свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, який в цьому році припав на день Великої Суботи. Після співу великого славослів’я архіпастирі, духовенство та численні прихожани на чолі з Первосвятителем пройшли хресним ходом навколо Успенського собору.

Після прочитання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, сказавши: «Церква безперестанно дбає про всіх нас, дорогі брати і сестри. Кожна людина носить образ Божий, а подобу ми з вами повинні виробляти в своєму житті. Господь нас наділив великою честю: ми подібні до Нього у всьому, але Він хоче, щоб ми звершували всі ті добрі справи, які звершив Він, коли прийшов у плоті. Не було такого дня, щоб Господь не запропонував нам Свою Божественну допомогу і не преподав Свою силу. Господь ніколи не відступає від нас, не дивлячись на те, що ми згрішили, адже ми за власною волею відійшли від Господа. Але якби ми слухали Його волю, якби ми слухали Його голос, то зовсім по-іншому пройшло б людське життя. Господь виходить на боротьбу проти ворога роду людського».

Розповівши про страждання Спасителя, які Йому довелося зазнати від Свого творіння, владика Павел продовжив: «Все людство сходило в пекло землі. І сьогодні Христос тілом лежить у гробі, але душею сходить в пекло землі. Якби ми розмірковували над стражданнями Христа Спасителя, над Його подвигом, нам ніколи було б грішити, засуджувати, займатися непотрібними справами, обманювати, брехати, лестити, тому що людина була б в поклоні у Хреста Господнього, розуміючи, що наші гріхи розп’яті Спасителем на Хресті. Денниця і всі його слуги вжахнулися, побачивши, що Господь сходить у пекло. Як Людина Він постраждав і вмер, а як Бог Він руйнує узи пекла. За віру, за надію, за вірність Богу Господь нагороджує людину і всіх, хто чекає Його Пришестя, Царством Небесним. І людина з цього моменту стає спадкоємцем Царства Небесного».

Не залишив митрополит Павел без уваги і те свято, яке в цьому році припало на Велику Суботу — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Повідавши, як ця подія відбулася, владика додав: «Молитвами і працями Богородиці, Її смиренням спасаємося ми з Вами. Хто може бути ближче людині, як не його мати? Хто може бути до нас ближче, якщо не Та, Яка народила нам Спасіння і дала можливість увійти в Царство Небесне. Тому, дорогі браття і сестри, будемо молитися, щоб Господь не позбавив нас Царства Небесного, постараємося для цього зберегти віру, будемо невідкладно перебувати в Святій, Соборній і Апостольській Церкві, щоб по молитвами Пренепорочної Діви Марії досягти чертогів Отця Небесного!»

На завершення богослужіння владика Намісник подякував братіям, що співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом Благовіщення Пресвятої Богородиці, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник великі свята Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: