Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Архів
Богослужіння престольного свята Лаври в Світлу п’ятницю очолив Намісник
У дні пасхальної радості Православна Церква спрадавна встановила сугубе шанування Пресвятої Богородиці ради Її «Живоносного Джерела».
Недалеко від царського міста Константинополя було явлення Богородиці на місці джерела води, подаючого віруючим безліч зцілень від важких недугів. На цьому місці вже в V столітті була споруджена церква.
У п’ятницю Світлої седмиці, коли відзначається пам’ять відновлення цього храму і одноіменної ікони, в Лаврі звершується престольне свято. Біля джерел прпп. Антонія і Феодосія розташований лаврський храм, названий на честь ікони Богородиці «Живоносне Джерело».
Божественну Літургію в співслужінні єпископа Ірпінського Климента (голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ) і духовенства обителі на чолі з казначеєм обителі архімандритом Нестором звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні в цьому храмі було відслужено вечірнє богослужіння.
Після читання святкового Євангелія на Літургії єпископ Климент звернувся до численних прихожан та паломників з архіпастирським словом, розповівши про глибоке значення найважливіших слів: «Христос Воскрес!» Це вічно живе для кожного християнина вітання не повинно стати простою традицією, звичкою, тому що, за словами владики Климента, «…Воскресіння Христове заклало основи для нашого християнського віросповідання, і ці пасхальні слова є коротким Символом нашої віри».
Владика нагадав про диво, явлене в печерах Лаври, яке свідчить про те, що смерть не владна над спочилими в Бозі. Коли преподобний Діонісій спустився на Пасху покадити нетлінні мощі в Печерах і з вірою викликнув: «Христос Воскрес!», то відразу почув у відповідь від святих отців: «Воістину Воскрес!»
Приводом для пасхальної радості є те, що смерть більше не панує над людиною, і кінець земного життя віруючого стає переходом в вічне блаженство завдяки спокутному Христову подвигу.
На цьому шляху до вічності ми не одні, нам на допомогу Господь дарував Заступницю Старанну роду християнського, і завжди, отримуючи від Божої Матері щедрі милості, ми повинні пам’ятати, що все нам дарується для життя вічного, вхід до якого був відкритий нам через святу Пасху».
«Нехай молитвами Пресвятої Богородиці, святих угодників Божих Господь зміцнить нашу пасхальну віру, щоб ніщо земне не могло заглушити її не тільки в дні до Вознесіння Господнього, а й усі дні нашої земної подорожі», — побажав всім на завершення єпископ Климент.
Після Літургії був звершений хресний хід до джерела прп. Антонія, біля якого Намісник Лаври звершив мале освячення води. Наприкінці богослужіння митрополит Павел подякував єпископу Клименту, священнослужителям, що співслужили, і всім тим, хто прийшов розділити пасхальну радість за молитви і побажав усім Покрова Пресвятої Богородиці.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
Намісник престольне свято ВеликденьСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: