Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.04.2018

Намісник Лаври очолив урочистості престольного свята обителі

001Згідно богослужбовому уставу Святої Православної Церкви в п’ятницю Світлої седмиці звершується святкування на честь ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Живоносне Джерело». Свято це є особливим для нашої Святої обителі, так як один з храмів освячений саме на честь цієї ікони Божої Матері і є «требним», тобто таким, в якому звершуються Таїнства Хрещення і Вінчання.

Божественну Літургію в день престольного свята очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, а також братії Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до прихожан з проповіддю, розповівши про історію чудотворної ікони «Живоносне джерело» і про ту безліч чудес, які відбувалися і відбуваються по наш час від цього дивного образу Божої Матері.

«Сьогодні, дорогі брати і сестри, нас Божа Матір закликала на бенкет віри, — продолжив митрополит Павел, — для того, щоб подякувати Богові за ті великі благодіяння, які Господь звершив по молитвами Своєї Пречистої Матері. Вона дала згоду, коли прийшов час Предвічній Раді Святої Трійці відбутися і Святий Архангел Гавриїл благовістив Їй Зачаття від Духа Святого. Вона є для нас після цієї події Джерелом благодаті і милості. Завдяки Їй, завдяки Її скромності і святості життя ми маємо можливість якомога ближче стати зараз до Бога і з’єднатися з Ним. І хто жадає, нехай прийде і п’є від цього Великого Джерела благості Божої, яке дароване нам в особі Пречистої Діви Марії».

Розповів владика Павел про зміст сьогоднішнього апостольського і євангельського читань, підвівши підсумок сказаному: «Блаженна та людина, яка може відрізнити зло від добра, може насититися від таємниці Божественного Промислу і зробитися спадкоємцем Царства Небесного. Тому Свята Церква і просить нас сьогодні прийти і пити воду життя. Нам же потрібно тільки захотіти прийти до цього джерела. Христос повинен бути в нашому серці, а буде Він там, тільки якщо людина виконує волю Божу і живе по Його святих заповідях, при цьому не забуваючи про найголовніше: як можна частіше з’єднуватися з Господом в Таїнстві Євхаристії, причащаючись Його Тіла і Крові. Не будемо проганяти Господа зі своїх сердець, зі своїх сімей, з нашої країни і суспільства, але помолимось, щоб Воскреслий Христос не залишив нас у Своїй милості і дарував нам можливість стати спадкоємцями чертогів в Царстві Отця Небесного!»

Після Літургії був звершений хресний хід і молебень з водоосвяченням на джерелі преподобного Антонія Печерського, після закінчення якого владика Павел окропив усіх святою водою. На завершення богослужіння митрополит Павел подякував священнослужителям, які співслужили, за молитви, всіх, хто причащався — з прийняттям Святих Христових Таїн, і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео освячення престольне свято Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: