Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.04.2018

«Ребро Христове стає джерелом життя…»

2

Друга Неділя після Пасхи іменується також «Антипасхою» (в перекладі з грецького — «замість Пасхи»), повторенням самого Пасхального дня. У цей недільний день згадується чудесне явлення Христа святих учням, серед яких цього разу був і святий апостол Фома. Він удостоївся доторкнутися до самого Христа для свого запевнення в Його істинному Воскресінні.

Святкову Божественну Літургію (а напередодні ввечері — всенічне бдіння) в Успенському соборі звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Лаври.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до присутніх на богослужінні з проповіддю, нагадавши про те світло і про ту радість, яку в світ принесло Воскресіння Христове. «Христос Своїм Славним Воскресінням переміг смерть, — продовжив Намісник. — Він преподав радість Воскресіння кожній людині, промовляючи слова: «Мир вам». І ми віримо, що цей преподаний Христом мир і до цього дня преподається кожній віруючій людині, яка знаходиться в Святій Соборній і Апостольській Церкві. У Церкві все святе і живе через послання Духа Святого. Апостоли, сповнені благодаті Всесвятого Духа, вчили про Воскреслого Христа, вони вчили про ту любов, яку повинні мати між собою справжні учні Христові, вони творили чудеса, зціляли, вони продовжили справу Христову, утверджуючи Його Святу Церкву. І наскільки ми здатні вмістити цю благодать, приносячи плід покаяння, настільки Господь торкається нас і допомагає нам в нашому житті.

Нам потрібно тільки мати віру. І сьогодні ми є свідками того, що ребро Христове стає джерелом життя, Чашою, з якої ми долучаємося до Його Крові в Таїнстві Причастя. Потрібно кожному з нас бути вірним подібно до того, як це відбувалося з апостолом Фомою. Господь ніколи не гребує людиною, Він запевняє апостолів у Своєму Воскресінні, щоб примножити і укріпити віру не тільки апостола Фоми та інших апостолів, але щоб ми могли і зараз засвідчити славне Христове Воскресіння всім, хто жадає правди і вічного спасіння.

І сьогодні, дорогі браття і сестри, помолимося, щоб Господь укріпив нашу віру, щоб допоміг нам не сумніватися, але радіти в Господі, радіти у Його Воскресінні, вірити в Нього, щоб усіх нас торкнулася Божественна благодать і сила, і всі ми возрадувалися у Воскреслому Христі і стали спадкоємцями Царства Небесного.

Після закінчення Літургії владика Намісник подякував владиці Пантелеімону і братії, які співслужили, за молитви, всіх, хто причащався, привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: