Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.08.2021

Намісник Лаври співслужив Предстоятелю УПЦ у Почаєві

В день особливого вшанування ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Почаївська», в Почаївській Лаврі були звершені урочисті богослужіння, які очолив Священноархімандрит обителі Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

За Божественною Літургією в Преображенському соборі Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви: митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, преосвященні архіпастирі, братія і гості обителі в священному сані. Напередодні ввечері Намісник Києво-Печерської Лаври також молився за всенічним бдінням.

Почаївська ікона Пресвятої Богородиці є однією з найбільш шанованих в Україні. Історія Почаївської ікони пов’язана з іменем поміщиці Анни Гойської. Вона отримала цю ікону в дар від грецького митрополита Неофіта в 1559 році. Згодом владика став Патріархом Константинопольським. Від ікони відбулося чудо — перед нею від сліпоти зцілився брат Анни Гойської, після чого Анна передала цю ікону в дар братії Почаївського монастиря, а також деякі земельні угіддя. І до цього дня ця чудотворна ікона Пресвятої Богородиці перебуває в Успенській Почаївській Лаврі в соборі над царськими вратами. Багато чудес відбувалися і відбуваються від цього образу Божої Матері.

Владика Павел зазначив: «Ми молимося перед усіма іконами Пречистої Діви і розуміємо, що тільки перед святим образом Богоматері зі сльозами ми можемо відчути ту Божу милість і Божу благодать, які нам так необхідні. Ми всі страждаємо в цьому світі, але є Відрада і Втіха Божа Матір. І нехай Вона завжди буде нашою Заступницею перед Її Сином і Богом, нехай Вона ніколи не залишить нас, хоч ми часто робимо щось неналежне. Нехай же Їй і Її Сину буде слава від нас грішних на віки віків!»

Після закінчення богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви разом з архіпастирями, духовенством та всіма віруючими звершив хресний хід з чудотворною Почаївською іконою, після закінчення якого всі, хто прибув в цей день в Лавру для молитви, були окроплені святою водою, а Блаженніший Владика преподав пастві своє архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Почаїв

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: