Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.11.2017

Намісник Лаври очолив Літургію у м. Кременці

006У день святкування ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Синодальної комісії у справах монастирів УПЦ очолив Божественну Літургію в Богоявленському жіночому монастирі міста Кременця Тернопільської області.

Перед початком Літургії Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври помолився біля особливого шанованого чудотворного образу Пресвятої Богородиці, що іменується «Скорботна», який знаходиться в цьому монастирі.

За Літургією владиці Павлу співслужили: правлячий архієрей Тернопільської єпархії митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Почаївський Володимир (Намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври), архієпископ Бучанський Пантелеміон, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Ірпінський Климент, єпископ Шумський Серафим, єпископ Каширський Іов, а також численне духовенство та гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, розповівши про історію ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» і про те, які чудеса відбувалися і відбуваються і до цього дня від Її чудотворного образу, а також від усіх чудотворних ікон, які Пресвята Богородиця являє людському роду.

«Сьогодні всі ми звертаємося до Пречистої Діви, — сказав владика Павел, — і Її молитвами, Її клопотанням і Її стараннями ми живемо. І нехай ми не гідні тієї великої милості від Бога, яку Він нам дарує, але всі ми маємо зараз радість спілкування один з одним в молитві. Сьогодні весь світ святкує і возносить славу Божій Матері. Часто ми думаємо, що Господь не чує наших молитов. Він чує. Тільки як ми молимося? Це питання має кожна людина задати сама собі. Чує наші молитви і Божа Матір. Якби Вона не чула, Вона б не плакала на чудотворних іконах, Вона б не кровоточила, не була б безперестанно поруч з нами. І в цей день ми знову і знову попросимо у Бога і Його Пречистої Матері милості, щоб Господь оберігав цю обитель, щоб укріпляв сестер, які є світлом миру і сіллю землі, щоб зберіг нашу державу Україну, дарував їй мир, щоб «Всіх скорботних Радість» стала для всіх нас Відрадою і Втіхою, і всі ми стали спадкоємцями вічних благ в чертогах Отця Небесного».

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії митрополит Павел у співслужінні архіпастирів і священиків очолив молебень біля чудотворного образу Пресвятої Богородиці «Скорботна», після якого подякував усім архіпастирям, духовенству, що співслужили, і тим прихожанам і паломникам, що зібралися сьогодні в храмі, за молитви. Особливі слова подяки владики Павла були адресовані ігумені монастиря матушці Маріоніллі за її безперестанні труди на благо Святої Православної Церкви по улаштуванню монашеського життя в обителі, її прикрашення, за піклування про ввірених їй сестер, які тут несуть свій монашеський подвиг в непростий для Церкви час, залишаючись вірними канонічному Православ’ю.

У цей день у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відразу два особливих свята: день особливого вшанування ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість» і пам’ять преподобних Арефи, Сисоя і Феофіла, затворників Печерських.

Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських вечірнє богослужіння у співслужінні братії монастиря очолив нині тезоіменитий архімандрит Арефа.

У сам день свята в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» Літургію звершили казначей Києво-Печерської Лаври архімандрит Нестор, благочинний обителі архімандрит Антоній, а також братія Лаври, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані.

На запричастному стиху до численних прихожан та паломників звернувся зі словом проповіді студент аспірантури Київської духовної академії ієромонах Афанасій, звернувши особливу увагу всіх присутніх за богослужінням на невпинне заступництво Пресвятої Богородиці. «У самій назві образу Божої Матері «Всіх скорботних Радість» знаходиться велика розрада для кожного християнина, — зазначив отець Афанасій. — Адже, коли нас охоплюють смуток, гріховні помисли і маловір’я, то людині важко сприйняти благу звістку про спасіння. Якщо ж, перебуваючи в цій духовній порожнечі, в такому скорботному стані, людина попросить допомоги Божої Матері, то не відійде непочутою».

На завершення отець Афанасій закликав усіх віруючих в це свято ікони «Всіх скорботних Радість» подякувати Пресвятій Богородиці за всі Її благодіяння, звернутися до Неї як колись молилися святі апостоли: «Пресвята Богородице, помагай нам!», і тоді Її Материнська покрова невідступно буде з нами, захистить нас від всякого зла і збереже на шляху до вічного життя в Царстві Небесному!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння монастирі престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: