Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

07.04.2021

У Лаврі звершено богослужіння престольного свята Благовіщення

003Велике свято Благовіщення Пресвятої Богородиці завжди відзначається в Києво-Печерській Лаврі особливим торжеством. На честь великої євангельської події, яка поклала початок нашому спасінню, був названий не тільки найдавніший печерний храм, але також і Митрополича церква, розташована на Верхній Лаврі біля Трапезного храму.

Напередодні храмового свята в соборах Лаври були звершені вечірні богослужіння, які складаються з великого повечір’я з літією, а також утрені.

Богослужіння в Успенському соборі звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні духовенства монастиря. Братське всенічне бдіння в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою очолив духівник обителі архімандрит Антоній.

У сам день свята Літургію свт. Іоанна Златоуста з вечірньою у Великій церкві звершив владика Павел.

Після читання Євангелія Намісник Лаври звернувся до парафіян з архіпастирським словом, розповівши про велику таємницю, що почалася з Благовіщення в незначному і зневажаємому місті Назареті. «Як часто, дорогі браття і сестри, те, що високо в очах людей, те мерзотне перед Богом, – продовжив митрополит Павел. – А що зневажене, те перед Обличчям Бога незрима слава. Богонатхненні піснеспіви цього дня свідчать, що Божа Матір дійсно стала Благодатним Сосудом, вмістила Невмістимого Бога, і через Її лагідність і смиренність відбулося наше спасіння.

Ми почули, як Одна Людина може принести радість всьому світу.

Поспішимо і ми, подібно до Пресвятій Діві Богородиці, бути слухняними Богу і Його Церкві, молитися не зі звеличуванням і бажанням почестей, а зі смиренням. Тоді й ми успадкуємо у Її Сина і Бога обителі в Царстві Небесному!»

На завершення було звершено славлення перед святковою іконою, а також поклоніння Чесному Хресту Господньому, після чого митрополит Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, подякував віруючим за молитви і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: