Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.05.2017

Урочистості в день пам’яті прп. Феодосія Печерського очолив Намісник Лаври

019У 1074 році після отримання повідомлення від Господа відійшов богоносний отець наш Феодосій, основоположник монашества Київської Русі. За передбаченням преподобного його свята Печерська обитель зміцніла, наповнилася усіма благами, що стало свідченням молитовного дерзновіння угодника Божого у Престолу Господа Вседержителя.

За традицією головні урочистості в честь святого звершуються в створеній за його благословенням «небесі подібній церкві» — Успенському соборі.

Напередодні престольного свята звершувалося особливе богослужіння, розпочате малою вечірньою. На ній Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел очолив читання Акафіста преподобному Феодосію Печерському. Під час всенічного бдіння Його Високопреосвященству співслужили ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископ Ірпінський Климент, єпископ Золотоніський Іоанн, братія і численні гості обителі в священному сані.

У сам святковий день Божественну Літургію звершили митрополити Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Арзерумський Каїс (Антіохійська Православна Церква); архієпископи Бучанський Пантелеімон, Ніжинський і Прилуцький Іриней, єпископи Бородянський Варсонофій,

Після читання Євангелія Намісник Лаври розповів про діла апостолів для поширення Церкви, а також про труди їх послідовників — преподобних отців: «Свої труди апостоли звершили за допомогою Божою, незважаючи на свої людські немочі. Також Господь обрав по Своєму серцю для спасіння багатьох преподобних отців Печерських на чолі з преподобними Антонієм і Феодосієм. Вони стали благовісниками слова Божого і вчителями монашеського життя».

Розповівши про житіє преподобного, його прагнення до чернецтва з юності, незважаючи на перешкоди, про подвиги преподобного в печерах, владика Павел порівняв його з запаленою свічкою, тому що «…багато людей приходили до преподобного, щоб зігріти свою душу, скрижанілу гріхом. Великі справи преподобного Феодосія Печерського не перелічити, але і сьогодні він їх звершує. Свідчення цього — відкриття зруйнованої обителі майже 30 років тому і її відродження. Ми щасливі, що сьогодні знаходимося в Домі Божої Матері, Яка благоволила тут жити. Подякуємо Богу за можливість бачити і спілкуватися з Його святими і радіти про Воскреслого Христа».

На закінчення митрополит Павел побажав, щоб «…за молитвами преподобного Феодосія, всіх преподобних Печерських, нерозлучних з ним, що прославляють єдиними устами і серцем Бога, нам стати спадкоємцями Царства Небесного».

На братському богослужінні, яке очолив казначей обителі архімандрит Нестор, архімандрит Олексій (керівник видавництва Лаври) назвав головні душевні якості преподобного, відомі завдяки Патерику. «Смирення і любов, незлобність і милість, турбота про ближнього і строгість до себе. Цими євангельськими рисами життя служив він братії і тим, хто прийшов до святої обителі, — нагадав отець Олексій, додавши, що «…лише любов має здатність перемогти гріх і смерть і дати свободу спілкування з Богом, Який Сам «…є любов» (1Ін. 4:8). Це і є для нас посильним шляхом слідування заповіді: «будьте… святі» (1Пет. 1:15).

Після пізньої Літургії був звершений хресний хід до Дальніх печер і звершено молебень на місці, де починалося зародження і відродження святої обителі. Владика Павел привітав усіх з престольним святом, закликав до посиленої молитви і подякував єпископу Каїсу, тим архієреям, хто співслужив, гостям Лаври за участь у великому святі святої обителі. У свою чергу Преосвященніший Каїс передав найкращі побажання від Іоанна X, Блаженнішого Патріарха Антіохійського і всього Сходу.

Після Літургії був звершений хресний хід до Дальніх печер і звершено молебень на місці, де починалося зародження і відродження святої обителі. Паломникам за традицією була запропонована святкова трапеза.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння престольне свято cross procession прп.Феодосій Антіохійська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: