Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.05.2018

Предстоятель УПЦ очолив урочистості в день пам’яті прп. Феодосія

00-3У день особливого торжества Києво-Печерської обителі, коли згадується преставлення преподобного Феодосія, ігумена Печерського, богослужіння очолив Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері у Великій церкві було звершено всенічне бдіння, що почалося з малої вечірні, під час якої митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив читання Акафіста преподобному Феодосію, і по закінченні була прочитана молитва першоначальнику спільножитного чернецтва.

По завершенні малої вечірні всенічне бдіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви. Його Блаженству співслужили: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Ніжинський і Прилуцький Климент; єпископи: Фастівський Даміан, Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр (ректор Київських духовних шкіл), Дубенський Пимен, а також братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані. Літію очолив владика Пимен.

У сам день свята Божественну Літургію в тому ж храмі у співслужінні преосвященних архіпастирів і численного духовенства очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до всіх зі словом проповіді. Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав про те, що сьогодні день віддання свята Пасхи. «Тридцять дев’ять днів ми насолоджувалися торжеством Христового Воскресіння, — сказав Блаженніший Владика. — Ми дякували Богу і славили Його пресвяте ім’я, згадували про те, що Господь так полюбив світ, що Сина Свого Єдинородного послав, Який взяв на Себе нашу людську природу, освятив її, постраждав за нас на Хресті, розірвав там рукописання наших гріхів, як Людина він помер на Хресті, зійшов душею в пекло, але як Бог воскрес із мертвих.

Пекло не могло тримати Начальника Життя. Це — нова сторінка людської історії, тому що Своїм Воскресінням Господь повернув людині і втрачений рай, і її богосинівство, і ту славу і честь, яку людина отримала від Свого Творця і яку вона втратила через непослух Богу і гріхопадіння.

Багато людей, прийнявши віру в Христа Розіп’ятого і Воскреслого, змінили своє життя, стали синами світла, творцями добра. Віра у Христа вселяє в людину величезну Божественну силу, і ця сила преображає людину! Одним з таких синів світла був шанований сьогодні преподобний Феодосій, пам’ять якого Свята Церква звершує».

Далі Предстоятель розповів про те, ким був преподобний Феодосій, де він народився, як прийшов до чернечого життя, про чудеса, які відбувалися і відбуваються за його молитвами, і як він звершував свій подвиг на Печерських Київських пагорбах, де згодом і з’явилася Свято-Успенська Києво-Печерська обитель.

«Нехай Господь допомагає нам, браття і сестри, жити на землі праведно, — сказав Блаженніший Владика, — не ходити кривими шляхами, але йти прямим шляхом до Бога. Ми повинні любити всіх: і благодійників своїх, і ворогів, і наших ненависників благословляти. Це — вчення Христа. Якщо ми перестанемо це робити, то ми будемо такими ж грішниками, як і ті, хто не знає Бога. Нехай Господь допомагає нам, щоб ми зберігали чистоту Православної віри, ходили прямими шляхами і молилися за всіх людей, тому що всі люди — творіння Боже, і без Бога вони ніщо. Нехай Господь усім нам дасть розум жити в чистоті віри, щоб ми любили один одного і були синами світла і спасіння у Христі Іісусі!»

Під час Літургії була вознесена сугуба молитва за мир в Україні. За богослужінням Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив пресвітерську і дияконську хіротонії.

Після закінчення Літургії архіпастирі, духовенство, парафіяни та паломники на чолі з Предстоятелем пройшли хресним ходом до Дальніх печер, де було звершено молебень, після якого всі були окроплені водою, а всьому освяченому собору було проголошене многоліття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель cross procession прп.Феодосій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: