Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

16.05.2019

У Лаврі урочисто відзначили пам’ять прп. Феодосія

003В день пам’яті одного з засновників Святої Печерської обителі в Лаврі були звершені урочисті богослужіння, які очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері в Успенському соборі богослужіння розпочалося з малої вечірні, під час якої був прочитаний Акафіст преподобному отцю Феодосію Печерському. Після закінчення акафісту почалося всенічне бдіння. За вечірнім богослужінням владиці Намісникові співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Згурівський Амвросій, а також братія і гості Києво-Печерської Лаври у священному сані. Літію звершив вікарій Бориспільської єпархії владика Амвросій.

В сам день свята Божественну Літургію в Трапезному храмі, освяченому на честь засновників Печерського монастиря преподобних Антонія і Феодосія, очолив один з найстарших за хіротонією насельників монастиря архімандрит Феофан у співслужінні братії в священному сані. На запричастному вірші він звернувся з проповіддю до парафіян і паломників, розповівши про становлення чернецтва в Печерській обителі завдяки преподобному Феодосію: «Святий угодник Божий Феодосій був першим помічником засновника Печерської обителі преподобного і богоносного отця нашого Антонія. Він також поніс всі праці для процвітання монастиря і чернечого життя в ньому. Устав, який він ввів в нашій обителі, поширився в подальшому по всій Святій Русі».

Отець Феофан також нагадав про чудесне відродження чернечого життя в цьому святому місці тридцять років тому після закриття Лаври. «Господу було завгодно щоб знову відродилася Лавра і, дай Бог, щоб за молитвами преподобних засновників нашої обителі Антонія і Феодосія вона збереглася до кінця віку», — завершив архімандрит Феофан.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павел звершив Божественну Літургію у Великій церкві в співслужінні керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, а також преосвященних архіпастирів і численного духовенства.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про житіє преподобного Феодосія, що він зробив для Печерської обителі під час свого земного життя і продовжує робити і до цього дня. «Його молитвами утверджується Православна віра на нашій землі, — сказав владика Намісник, — за його молитвами братія зміцнюється в тому подвизі, до якого закликав Господь і Його Пречиста Матір. Преподобний Феодосій показує нам приклад того, яким повинен бути справжній християнин, якщо він себе таким іменує. Нам же варто тільки осмислити своє життя, постаратися виправитися, принести належний плід покаяння, щоб усім разом за молитвами преподобного Феодосія, який предстоїть зараз перед Престолом Творця, стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії архіпастирі, священики, прихожани та численні паломники на чолі з Намісником Києво-Печерської Лаври митрополитом Павлом пройшли хресним ходом з іконою преподобного Феодосія Печерського до Дальніх печер, де був звершений молебень, після закінчення якого всьому освяченому собору було проголошено многоліття, а всі, хто молився, окроплені святою водою. Також всім паломникам була запропонована трапеза.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео братське богослужіння cross procession прп.Феодосій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: