Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

16.05.2023

«Феодосію всеблаженний, не переставай допомагати нам, відвідуючи рабів твоїх»

077Напередодні дня пам’яті одного із засновників Києво-Печерської обителі преподобного і богоносного отця нашого Феодосія, ігумена Печерського у храмах Святої Лаври було звершено всенічне бдіння, якому передувала мала вечірня з акафістом. У храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського богослужіння очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Згурівський Амросій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія і численні гості монастиря у священному сані.

Також всенічна була звершена в Хрестовоздвиженському храмі. Після 50-го псалма під час полієлея братія на чолі з уставщиком архімандритом Полікарпом проспівали стихиру преподобному Феодосію Печерському в центрі храму.

Після читання Євангелія на соборній Літургії в сам день свята Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих з архіпастирським словом.

«Преподобний Феодосій був прийнятий засновником цієї святої обителі прп. Антонієм і став гідним учнем гідного вчителя, — продовжив Первосвятитель. — Читаючи житіє святого ігумена Печерського, ми бачимо царський образ християнського благочестя. Він ніколи ні перед ким не величався. Він завжди смиряв себе перед Богом і людьми. І за велике смирення він здобув велику благодать Святого Духа.

За його молитвами нехай допоможе нам Господь усім стяжати внутрішній мир, який розповсюджуватиметься і навколо нас. Нехай станемо і ми спадкоємцями життя вічного у Христі Іісусі Господі нашому!»

Після богослужіння Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив хресний хід до Дальніх печер, після чого було прочитано молитву до преподобного отця нашого Феодосія і всіх вірян окроплено святою водою.

Також цього святкового дня Божественну Літургію в домовому храмі звершив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За богослужінням співав сестринський хор на чолі з ігуменею Святогірського Успенського Зимненського монастиря Стефанією.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель cross procession прп.Феодосій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: