Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.10.2017

Неділя 18-та після П’ятидесятниці

 

DSC03435У недільний день богослужіння в Успенському соборі обителі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні вікарія Антіохійського Патріарха єпископа Арзерумского Каїса (Антіохійська Православна Церква), вікарія Київської Митрополії архієпископа Пантелеімона, а також братії і гостей монастиря в священному сані. Напередодні ввечері у Великій церкві владика Павел очолив всенічне бдіння у співслужінні архієпископів Пантелеімона Бучанського і Климента Ірпінського — глави Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Після читання Євангелія на Літургії Намісник Лаври звернувся до пастви зі словом проповіді: «…в даний час з’явилося багато проповідників, але мало таких, про яких говорив Христос. Небагато тих, хто готовий душу свою покласти за свою паству. Безліч так званих проповідників спонукають людей йти не тим шляхом, по якому заповів йти Христос, але обрати для себе широкий шлях, забуваючи про той єдиний тернистий шлях, який веде до спасіння. Вони багато вчать словами, але якщо ми звернемося до спадщини святих отців та їх досвіду богоспілкування і вдосконалення свого життя, то зрозуміємо, що людина, яка мовчить устами, та розумом вимолює у Господа великі милості для нас з вами. І досягаються ці милості в єдності, в єдиній Святій Церкві, яка і зберігає весь цей багатий досвід духовного життя, звертаючись до якого і ми маємо можливість досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Не залишив без уваги митрополит Павел і нині шанованих святих — Преподобного Сергія Радонезького, який вшановується особливо не тільки нашою Церквою, а й в усьому православному світі, а також згадав про преподобну матір Досифею Києво-Китаївську, яка подвизалася в місті Києві. Розповів владика про житіє преподобних і про ті чудеса, які відбуваються за їхніми молитвами і до цього дня. «Своїм життям і своїм монашеським подвигом вони дають кожній людині можливість укріплюватися в молитві, — сказав владика. — Вони своїм прикладом дають нам можливість побачити, як людина здатна преобразити своє життя. Вони зміцнюють нас, щоб Божественна сила і благодать нас ніколи не покидала. Будемо ж і ми, дорогі браття і сестри, не дивлячись на всякого роду життєві негаразди або перешкоди, які виникають у нас на тернистому шляху спасіння, намагатися хоча б трохи їх наслідувати. Так, ми не бачимо зараз цих святих перед собою, як бачили їх сучасники, але вони перед нами на святих іконах, вони в наших серцях, вони зараз з нами в цьому святому храмі, і наша молитва до них обов’язково буде почута».

Після закінчення богослужіння були проспівані тропар, кондак та величання, а також прочитана молитва перед іконою Преподобного Сергія, після чого владика Павел подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Антіохійська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: