Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

02.12.2022

В Лаврі вшанували пам’ять прп. Варлаама, ігумена Печерського

DSC05711У день пам’яті одного з найближчих учнів засновників Печерської обителі – преподобного і богоносного отця нашого Варлаама урочисті богослужіння у Лаврі очолив Намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері перед всеношним бдінням древні мощі Печерського подвижника були перенесені з Ближніх печер до Хрестовоздвиженського храму.

У сам день свята Намісник Києво-Печерської Лаври очолив Божественну Літургію у тому ж храмі. У вівтарі молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до парафіян та прочан зі словом проповіді.

Владика розповів про життя і подвиги преподобного Варлаама, який у юності своїй залишив все мирське і оселився в темних печерах, а також про ті чудеса, які звершував святий за життя і які за його молитвами звершуються і до цього дня.

«Приходьте, дорогі браття і сестри, якнайчастіше в цей підземний рай, щоб поховати наші пристрасті та пороки, стати хорошими громадянами землі, не злословити ближніх, але носити тягарі один одного. Тоді зростатиме наша любов до Творця та Його творіння.

Звертаючи свої духовні погляди до Неба, ми просимо великих угодників Божих преподобних Антонія, Феодосія, Варлаама та всіх святих Печерських не залишити нас. Для цього будемо слідувати їхнім наказам і настановам, щоб нам пройти поприще земного багатотрудного життя і стати спадкоємцями Царства Небесного!», — закликав митрополит Павел.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру та тиші в землі нашій українській та звільнення від будь-якого ворога та супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після закінчення богослужіння Намісник Лаври прочитав молитву перед мощами преподобного Варлаама, після чого всі віруючі могли прикластися до древньої святині.

Після урочистостей нетлінні останки преподобного Варлаама будуть урочисто повернуті до однойменного храму Ближніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння престольне свято мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: