Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.02.2018

Предстоятель УПЦ очолив богослужіння в день пам’яті сщмч. Володимира

0011У день 100-ліття з моменту розстрілу священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького в Лаврі були звершені святкові богослужіння. Мощі священномученика в цей день були перенесені з Дальніх печер в Трапезний храм для поклоніння віруючих.

Напередодні ввечері всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент; єпископи: Фастівський Даміан, Баришівський Віктор, а також братія і гості Лаври у священному сані. Літію звершив владика Віктор.

В сам день спогаду трагічної події убієння священномученика Володимира Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, сонму архіпастирів і духовенства очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Первосвятитель Української Православної Церкви звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про ті історичні реалії, в яких довелося нести своє служіння священномученику Володимиру, митрополиту Київському і Галицькому. Повідав Блаженніший Владика про головні моменти життя святителя Володимира, про те, в яких місцях йому Господь відвів нести свій архіпастирський послух, а також про те, як святий архієрей покірно прийняв мученицьку кончину рівно сто років тому під стінами Святої Печерської обителі.

«Святий сповідник і мученик не боявся смерті, — продовжив Предстоятель УПЦ, — він помолився Богу і потім благословив тих, хто йому погрожував розстрілом, простивши їх. Людина, яка вмирає заради Бога, не залишається в забутті, пам’ять її перебуває вічно. Її Бог пам’ятає, вона живе поруч з Богом.

Тому і ми сьогодні святкуємо цей великий і дуже важливий для нас день, який навчає нас тому, яким повинен бути християнин у випробуваннях цього земного життя. Часи, в які живуть люди, завжди непрості, кожна епоха має свої складності, свої труднощі, свої особливості і свої спокуси, але та людина, яка живе з Богом, все долає! В яку б епоху вона не жила, вона залишається людиною, корисною для цього земного життя і гідною для життя небесного.

Нехай молитвами святого священномученика Володимира Господь укріпить нас в мирі, щоб ми нікого не засуджували, нікого не дорікали, якщо хтось не живе по-християнськи, але самі повинні так жити і ставати світильниками в цьому житті і бути спасенними на Небі!»

Після Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив молебень біля раки з мощами священномученика Володимира (Богоявленського), після закінчення якого подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель мощі сщмч.Володимир конференція

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: