Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

28.11.2017

В день пам’яті прп. Паїсія митрополит Павел звершив Літургію

FD8A8217 28 листопада, в перший день Різдвяного посту, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять преподобного Паїсія Величковського, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані звершив ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі монастиря. Напередодні ввечері митрополит Павел молився за вечірнім богослужінням у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

За богослужіннями молилися численні паломники, парафіяни та учасники Міжнародної конференції «Київські Паїсівські читання», присвяченої 295-річчю від дня народження преподобного Паїсія Величковського. Під час служб в храмі перебував ковчег з мощами і посох преподобного Паїсія.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, сказавши наступне: «… слово Боже звернене до кожного з нас, і воно покликане всіх нас направити до спасіння. І якщо людина по своїй немочі забуває про уповання на Бога, а сподівається на людину і втрачає через час надію на ближнього, то Господь, Який ніколи не залишає Своє творіння, Сам втішає її, подаючи Свою всесильну допомогу за молитвами і клопотаннями Своїх дивних угодників. І сьогодні ми всі прибули в дім Божої Матері, зібралися в цьому святому храмі, щоб помолитися біля преподобних отців Печерських і вшанувати пам’ять святого Паїсія Величковського».

Також владика розповів про життєвий шлях преподобного старця, в тому числі про його навчання в Київських духовних школах та несення послуху в Києво-Печерському монастирі, потім продовжив розповідь про мандрування і подвиги преподобного, його перебування на Горі Афон, про останні роки його земного життя. Особливо відзначив владика величезне значення духовної спадщини преподобного Паїсія Величковського.

«Ми самі обираємо свій життєвий шлях, — продовжив владика Павел, — і ми вже тут на землі самі визначаємо для себе місце свого майбутнього буття у вічності. Кожен угодник Божий являє нам світло того, чого він досяг у своєму житті, живучи за Євангелієм. Євангеліє не повинно бути лише книгою для прочитання, але прикладом життя, воно повинно стати тією книгою, згідно з якою людина живе, а не просто знає про її зміст. Приклад життя преподобного Паїсія показує нам, як потрібно вчитися любові, як потрібно, дивлячись на подвиги інших людей, самим підноситися з сили в силу. Він був лікарем для хворих, був покажчиком шляху до Царства Небесного для тих, хто шукав Бога. Він намагався донести кожній людині ту Правду і Істину, Якою є Христос. Нехай приклад преподобного Паїсія, дорогі браття і сестри, буде для нас дороговказною зіркою, через яку Господь закликає всіх до єдності, щоб всі ми спромоглися побачити славу Отця і Сина і Духа Святого і сподобилися тієї радості, яку сьогодні мають святі в Царстві Небесному!»

Після закінчення Літургії було проспівано величання біля мощей преподобного Паїсія, після чого митрополит Павел подякував духовенству, яке співслужило, за молитви, всіх іменинників привітав з днем небесного покровителя, причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн. Також владика нагадав, що сьогодні починається Різдвяний піст і закликав усіх з гідністю його провести, щоб з радістю зустріти світле свято Різдва Христового.

Фото Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник конференція Афон

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: