Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

27.06.2017

Намісник Лаври вшанував пам’ять священномученика Володимира

009У день пам’яті обрітення мощей священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері мощі святого були перенесені з Дальніх печер, де вони спочивають, в Трапезний храм, після чого в тому ж храмі митрополит Павел очолив всенічне бдіння. Літію звершив архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир.

Під час Літургії владиці Намісникові співслужили: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир; єпископи: Новокаховський і Генічеський Філарет, Кременчуцький і Лубенський Миколай, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про житіє і життєвий подвиг святого священномученика, про трагічну долю, яка спіткала його сім’ю – смерті дружини і дітей, про прийняття чернецтва і архієрейського сану, про перебування його на різних кафедрах, про те піклування про ввірену йому паству, про служіння в Санкт-Петербурзі, а потім і на Київській кафедрі, де йому і судилося зазнати мученицьку кончину.

«Церква Божа і її вірні чада знають свою долю на землі, – продовжив владика, – якщо ми хочемо спастись – повинні приготувати свою душу для спокус. Багато випало на долю святого священномученика Володимира, але завдяки його прикладу і вірності Святому Православ’ю збільшилась паства, покаялися ті, хто продовжував божеволіти, він дав світові найголовніше – приклад кротості і смирення, який проявився не тільки в його житті, але і в момент смерті, коли він без нарікання вийшов зі своїми вбивцями і благословляв їх в той момент, коли вони його розстрілювали.

Першими словами Спасителя після виходу його на проповідь були слова про покаяння. Церква в усі часи закликає нас до того ж – невпинно молитися про прощення своїх гріхів. І якщо людина неухильно дотримується цього шляху, то тоді благодать Божа буде жити в ньому. Зміниться ставлення Бога до людини. І в допомогу на цьому нелегкому шляху Господь показує нам чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, являє нам святих угодників Божих, які є заступниками за нас у Престолу Божого. Молитвами святого священномученика Володимира Господь і нас зміцнить на цьому шляху спасіння, щоб всі ми стали спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного».

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архіпастирям, які співслужили, і священикам за молитви, привітав тезоіменитого владику Володимира і всіх іменинників з днем небесного покровителя і закликав на всіх Боже благословення.

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архіпастирям, священикам, які співслужили за молитви, привітав тезоіменитого владику Володимира і всіх іменинників з днем небесного покровителя і закликав на всіх Боже благословення. Також з вітальним словом до архієреїв і всіх молільників звернувся митрополит Сергій — безпосередній учасник обрітення мощей священномученика. Владика розповів про велику радість, яка супроводжувала нині шановану подію, а також торжество перенесення мощей на місце їх постійного знаходження.
Після молебню священномученику Володимиру його святі мощі були хресним ходом перенесені до Дальніх печер, біля яких потім усім паломникам була запропонована трапеза.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник cross procession мощі сщмч.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: