Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.06.2021

В Лаврі вшанували пам’ять сщмч. Володимира

002Божественну Літургію в день знайдення мощей священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел. В Трапезному храмі обителі митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу співслужили митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай, єпископ Петропавлівський Андрій, братія і гості монастиря в священному сані.

Традиційно в цей день священнослужителі і паломники підносять свої молитви під час богослужіння перед святими мощами святителя, які з нагоди свята переносяться з Дальніх печер до собору.

Після читання Євангелія владика Павел проголосив архіпастирське слово, розповівши про життя і мученицький подвиг сщмч. Володимира (Богоявленського). «Сьогодні Свята Церква молитовно шанує великого угодника Божого святого священномученика Володимира, – продовжив Намісник. – Його земне життя закінчилося біля стін Києво-Печерської Лаври на початку XX століття. Він добровільно предав своє життя Божій волі і виконав слова Христові: “…хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе, і візьме хрест свій, і йде за Мною. Бо хто хоче душу свою зберегти, той загубить її; а хто загубить душу свою заради Мене і Євангелія, той збереже її” (Мк. 8:34-35).

Ми з вами, дорогі браття і сестри, повинні пам’ятати своїх духовних наставників, адже їх молитвами ми утверджуємося. Ми не знаємо, що нас чекає, але головне залишитися в Церкві, Глава якої Христос, Джерело нашого життя. Хай просвітить Він наш розум і збереже в Своїй Церкві, щоб і нам почути блаженний глас: “Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас” (Мф. 11:28)».

Після завершення Літургії був звершений хресний хід з мощами священномученика Володимира до Дальніх печер, де був відслужений молебень.

Після закінчення богослужіння до митрополита Павла і всіх віруючих звернувся владика Андрій: «Хочу подякувати Вам, Високопреосвященніший Владико, за можливість в такий знаменний день для Печерської обителі і всього Києва послужити Вам в самому серці світового Православ’я – в Святій великій Києво-Печерській Лаврі. Хотів би подякувати, Владико Павел, Вам за ті труди, які несете.

Мене вже два з половиною роки немає в цій святій обителі, але вона назавжди в моєму серці. І кожен раз, приїжджаючи, я бачу її все більш прикрашену. Дякую отцю Полікарпу з усіма клірошанами, у яких прекрасний спів, і я не знав, чи знаходжуся під час богослужіння на землі або на Небі.

І всім вам, браття і сестри, дякуємо за ваші молитви, що ви не забуваєте святу обитель, знаєте, що це найсвятіше місце Київської Русі. Звідси поширилося Православ’я. Будемо пам’ятати, що це дім Цариці Небесної, де Вона є Ігуменія, і ми приходимо на уклін до Неї і Її святих дітей – отців Печерських, просячи у них благословення Боже, просячи мир і здоров’я. Бережи всіх Господь!»

На завершення урочистостей було проспівано многоліття і всі віруючі були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник cross procession сщмч.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: