Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

27.06.2022

В Лаврі звершені урочистості на честь сщмч. Володимира

017Собор отців Печерських складається з ликів святих різних періодів історії Православної Церкви.

Священномученик Володимир (Богоявленський), митрополит Київський і Галицький звершив подвиг сповідництва віри у Христа на початку XX століття та почиває своїми нетлінними мощами серед древніх преподобних отців Печерських. Він також свої останні дні провів у Святій Успенській Києво-Печерській обителі, де приніс Богу в дар своє подвижницьке життя, залишившись вірним Христовій Церкві до мученицької смерті.

У Києво-Печерській Лаврі урочисті богослужіння, присвячені святкуванню знайдення мощей священномученика Володимира, очолив Намісник монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Напередодні ввечері чесні мощі святителя були перенесені з Дальніх печер до храму преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою, де потім було звершено всенічне бдіння зі святковою літією.

В сам день свята у цьому ж соборі під час Божественної Літургії Наміснику Києво-Печерської Лаври співслужили митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришевський Віктор, братія та гості обителі у священному сані.

Після читання Євангелія Намісник Лаври звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про праці та подвиги віри священномученика Володимира.

«В домі Божої Матері сьогодні, дорогі брати та сестри, велике та радісне свято, – продовжив владика Павел. Вона прийняла святі мощі та богоугодне життя Свого угодника священномученика Володимира. Недовгим було його служіння у Києві, але, незважаючи на всілякі розколи того часу та підступи ворога людського, він встиг здобути авторитет у віруючих людей. Він постраждав на цій Богом благословенній землі, і його земне життя закінчилося мучеництвом.

Коли до влади прийшли безбожники, його вивели з Лаври слуги диявола, щоб зробити свої темні справи. Він попросив лише зупинитися перед Успенським собором для молитви. Він просив Господа зберегти в Церкві паству Христову, яка була йому вручена. Також він дякував Богу за всі Його милості і просив помилувати його вбивць. Бог не в силі, а в правді, і слава вбивць померла з шумом, а пам’ять праведника живе навіки.

Сьогодні ми його прославляємо та бачимо торжество Неба та землі. І ми дякуємо Богу за такий приклад стійкості у вірі, подвигу любові та милосердя, у нас є ще один заступник перед Богом у сонмі всіх, хто догодив Богу на цій багатостраждальній землі. За їхніми молитвами нехай зможемо і ми досягти тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід з мощами священномученика Володимира до Дальніх печер, де було відслужено молебень.

На завершення урочистостей було проспівано многоліття і всі, хто молився за богослужінням, були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія cross procession сщмч.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: