Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

27.06.2020

«Найкраща проповідь – це спосіб життя»

001В день знайдення мощей священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Петропавлівського Андрія і братії Святої Печерської обителі в священному сані звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері мощі священномученика Володимира були перенесені з Дальніх печер, де вони постійно почивають, в Трапезний храм, після чого Намісник Лаври митрополит Павел очолив в тому ж храмі всенічне бдіння. Літію звершив владика Андрій.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел виголосив проповідь, в якій розповів про життя і мученицький подвиг священномученика Володимира (Богоявленського), після чого продовжив: «Сьогодні святий священномученик Володимир зібрав нас в цьому святому храмі, щоб всі разом ми могли прославити Триєдиного Бога. Найкраща проповідь – це спосіб життя. І, дивлячись на святителя Володимира, де б він не ніс свій пастирський або архіпастирський послух, люди преображали свої душі і йшли до спасіння, слідуючи слову його проповіді про Воскреслого Спасителя. Його життя є для нас прикладом у всьому. Він показує нам, як потрібно стояти в вірі, навіть якщо для цього буде потрібно і претерпіти якісь паплюження. Ми повинні, подібно до священномученика Володимира, молитися за всіх, не проклинати. Ми покликані молитися і терпіти, ми покликані молитися за весь світ, а не проклинати тих, хто лихословить нас. Ми повинні молитися за всіх і просити Бога, щоб Він зберіг нашу Вітчизну, щоб Господь зберіг кожного з нас у вірі.

Коли в 1992 році стався церковний розкол в нашій країні, святий священномученик Володимир явився нам своїми святими мощами і зараз невидимо предстоїть з нами і молиться за кожного з нас. Нехай же Господь молитвами святителя Володимира допоможе нам з чистою совістю молитися, допоможе нам зберегти себе в Святій Соборній і Апостольській Церкві, збереже нас в єдності, збереже нашу Церкву, нашу країну, щоб всі ми у встановлений час стали одесную Отця Небесного і досягли вічного спасіння в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії владика Павел очолив хресний хід з мощами священномученика Володимира до Дальніх печер, де було звершено молебень. Після молебню митрополит Павел окропив святою водою віруючих, а всьому освяченому собору було проспівано многоліття.

На завершення Владика Намісник преподав усім архіпастирське благословення, після чого парафіянам і прочанам Лаври була запропонована трапеза у Дальніх печер.

Нагадуємо всім, що при відвідуванні богослужінь потрібно дотримуватися необхідних карантинних заходів: тримати дистанцію, а також бути в масках.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник cross procession сщмч.Володимир

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: