Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

05.08.2019

Митрополит Павел взяв участь в урочистостях в Почаєві

 

003В день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується вшанування образу Пресвятої Богородиці, що іменується «Почаївська», в Свято-Успенській Почаївській Лаврі були звершені урочисті богослужіння, які очолив Священноархімандрит обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

За Божественною Літургією Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви: митрополит Хустський і Виноградівський Марк, глава Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ, Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, преосвященні архіпастирі, братія і гості обителі в священному сані.


Почаївська ікона Пресвятої Богородиці є однією з найбільш шанованих не тільки в Україні, а й в усьому православному християнському світі. Історія Почаївської ікони пов’язана з іменем поміщиці Анни Гойської. Вона отримала цю ікону в дар від грецького митрополита Неофіта в 1559 році. Згодом владика став Патріархом Константинопольським. Від ікони відбулося чудо — перед нею від сліпоти зцілився брат Анни Гойської, після чого Анна передала цю ікону в дар братії Почаївського монастиря, а також деякі земельні угіддя. І до цього дня ця чудотворна ікона Пресвятої Богородиці перебуває в Свято-Успенській Почаївській Лаврі в головному соборі над царськими вратами. Багато чудес відбувалися і відбуваються від цього образу Божої Матері. Будемо пам’ятати, що Пресвята Богородиця була, є і буде нашою головною Заступницею перед Богом. Вона завжди з нами, і підтвердження тому — величезна кількість чудотворних ікон, в яких Вона нам Себе являє.

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви разом з архіпастирями, духовенством та всіма, хто молився за богослужінням, звершив хресний хід з чудотворною Почаївською іконою, після закінчення якого всі, хто прибув в цей день в Лавру для молитви, були окроплені святою водою, а Блаженніший Владика преподав пастві своє предстоятельське благословення.

[u1]В рус с бб

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель монастирі Почаїв

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: