Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

05.08.2017

У Почаївській Лаврі митрополит Павел співслужив Предстоятелю УПЦ

У день особливого вшанування ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Почаївська», в Свято-Успенській Почаївській Лаврі були звершені урочисті богослужіння, які очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Напередодні ввечері в Преображенському соборі Почаївської обителі Блаженніший Владика очолив всенічне бдіння, перед початком якого був прочитаний Акафіст перед Почаївською іконою Пресвятої Богородиці. Літію звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.
У сам день свята Предстоятель УПЦ звершив Божественну Літургію в тому ж храмі. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ), митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), а також архіпастирі, братія і гості обителі в священному сані.
Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви і численних паломників з проповіддю, в якій розповів про історію Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, про чудесне заступництво Діви Марії, яке Вона завжди виявляла по відношенню до Почаївської Лаври і її насельників, і про ті чудеса, які по заступництву Пречистої Матері Господа і до цього дня подаються всім, хто з вірою притікає до Її Пречистого образу.
Почаївська ікона Пресвятої Богородиці є однією з найбільш шанованих не тільки в Україні, а й в усьому православному християнському світі. Історія її появи в Почаївському монастирі сходить до 1559 року, коли грецький митрополит Неофіт під час своєї подорожі по Русі зупинився в маєтку дворянки Ганни Гойської. На знак подяки за проявлену гостинність владика подарував благочестивій жінці ікону Пресвятої Богородиці. Через деякий час завдяки молитвам перед чудотворним образом зцілився сліпий брат Анни, після чого вона віддала цю ікону монахам, які подвизалися на Почаївській горі. З тих пір чутка про чудеса, які походять від цієї ікони, поширилася по багатьом місцям. І в наші дні мільйони паломників щороку відвідують Свято-Успенську Почаївську Лавру і моляться про зцілення своїх душевних і тілесних недуг перед цим дивним образом, отримуючи по своїй вірі все те, що необхідно їм для духовного зростання і спасіння.
Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.
Після закінчення богослужіння Первосвятитель Української Православної Церкви разом з архіпастирями, духовенством та всіма молільниками звершив. хресний хід з чудотворною Почаївською іконою, після якого преподав своє предстоятельське благословення, і всі були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель монастирі ікони Почаїв

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: