Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.06.2017

Богослужіння в Свято-Покровському монастирі смт Гоща очолив митрополит Павел

001У день святкування місцевошанованої ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Заставницькою», що звершується традиційно в десятий п’ятничний день після свята Світлого Христового Воскресіння, глава Синодального відділу у справах монастирів Української Православної Церкви Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, а також митрополит Варфоломій Рівненський і Острозький звершили Божественну Літургію.

Монастир розташований в смт Гоща Рівненської області і своєю історією сягає XVIII століття, коли і був заснований власницею місцевих земель Іриною Соломирецькою, яка доводилася родичкою знатного роду Гойських — одних з найбільш знатних благодійників Свято-Успенської Почаївської Лаври. Незважаючи на всі випробування, які довелося пережити цій стародавній обителі — перебування під владою уніатів, переслідування з боку влади, руйнування, монастир все одно залишився вірним Православ’ю, і зараз в ньому невпинно підносяться молитви за нашу Вітчизну, за мир, за всіх православних людей.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про історію шанованої сьогодні ікони Пресвятої Богородиці, чий святий образ перебуває в Свято-Покровській обителі, продовживши: «Немає такої людини, яка б не закликала Божу Матір в своїх молитвах, і кому б Вона не допомогла в роботі, в навчанні, в хворобі, в вихованні дітей, в старості, в немочі.

Вона всюди. Вона — Відрада і Втішення, Стягнення загиблих, Велелюбне Цілування. Вона завжди поруч і допомагає нам з вами. Сьогодні ми величаємо Її, величаємо Її милосердя і просимо, щоб Вона не відступила від нас і дала нам можливість завжди бути з Нею. Але людина сама повинна захотіти бути з Нею і Її Божественним Сином. Насильно Бог нікого не буде приводити в Свою Церкву. Господь завжди показує нам приклад Своєї любові, завжди з нами, Він завжди чує голос своєї Матері, Він чує Її молитви, Її прохання, Її моління за нас усіх! Молитвами Пречистої і Преблагословенної Діви Марії Господь усіх нас сподобить досягти Царства Небесного і вічного спасіння!»

Після закінчення богослужіння був звершений молебень біля чудотворного образу Пресвятої Богородиці. У своєму слові владика Павел подякував владику Варфоломія, братії, які співслужили, за молитви, висловив слова подяки настоятельці монастиря ігумені Ірині і сестрам за безперестанні труди з благоустрою обителі, за їх молитовні подвиги, якими «тримається сьогодні Православна Церква в Україні».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Рівне

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: