Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.01.2018

Митрополит Павел очолив Літургію в Рівненській єпархії

В рамках паломництва по святинях Західної України Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в храмі Різдва Христового Миколаївського Городоцького жіночого монастиря Рівненської єпархії. За богослужінням владиці Павлу співслужили керуючий Рівненською єпархією митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, а також численне місцеве духовенство та гості єпархії у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян з проповіддю, в якій сказав, що «…в ці Різдвяні дні ми є свідками того, про що говорили в своїх пророцтвах старозавітні пророки. І зараз благодать, яку приніс в цей світ Христос Спаситель, здатні прийняти всі ті, хто готовий почути благу звістку про Новонародженого Христа. Цю обітницю про грядущого Месію почули після гріхопадіння наші прабатьки Адам і Єва, цією обітницею жило старозавітне суспільство, і ось в Різдві Христовому ми є свідками тих великих справ Божих, до яких старозавітні праведники хотіли тільки доторкнутися. Після Різдва Христового настала нова ера, старозавітний закон втратив свою силу, Слово стало плоттю для того, щоб спасти людський рід і щоб засвідчити Свою любов до Свого творіння. Через Різдво Христове заново відкриваються двері Раю, і ті, хто очікував пришестя Месії, зможуть успадковувати вічні блага, колись втрачені прабатьками».

Потім владика розповів про святих мучеників Вифлеємських, пам’ять яких звершується Святою Православною Церквою в цей день. Це були чотирнадцять тисяч немовлят, яких наказав вбити цар Ірод, злякавшись, що один з них може стати царем. Але Ангел Господній з’явився святому праведному Іосифу і сказав йти з Пречистою Дівою Марією і Маленьким Ісусом до Єгипту.

«Ми молимося зараз, щоб Господь за молитвами цих мучеників пробачив наші гріхи, — продовжив владика Павел. — Приклад мучеників показує нам, якими ми повинні бути, як ми повинні проявляти свою незлобивість, як повинні ставитися до Бога і до свого ближнього, завжди бачити в ближньому образ і подобу Божу».

Нагадав, митрополит Павел і про те, що в цей день Православна Церква особливо шанує ікону Пресвятої Богородиці, що іменується «Козельщанською». Розповів владика про історію цієї ікони — один з її списків опинився в монастирі і зараз є однією з найголовніших святинь обителі.

За богослужінням була вознесена сугуба молитва за упокій новопреставленої монахині Ірини.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував священикам, які співслужили, за молитви, матінці-ігумені Михаїлі і сестрам цієї обителі за їхню працю на благо Святої Православної Церкви, за їх молитви і послух, який вони у міру своєї сили несуть в цьому святому місці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі Рівне

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: